Лепеха чи гілля дерев: Чому на Трійцю прикрашають будинок і що краще обрати

Зелені свята ідуть

12 червня християни святкуватимуть День Святої Трійці. Напередодні ввечері перед Трійцею прийняти прикрашати оселю зеленню.

Раніше люди вірили, що прикрашаючи оселю зеленими рослинами, будинок буде захищений від злих сил.

Чим прикрашати будинок на Трійцю

Будинки, ворота та навіть паркани на Трійцю прикрашають різноманітними травами. Зазвичай використовують мелісу, м'яту, волошки, лепеху, чебрець, лепеху тощо. Потім ці трави висушують і зберігають як оберіг.

Для прикрашання будинку підходять гілочки клена, дуба, липи та берези. А от вербу і осику використовувати заборонено. Осикою не можна прикрашати оселю тому, що саме на цьому дереві, за легендою, повісився Іуда. Вербу ж не ламають через те, що вона вже віддавала свої гілочки на Вербну неділю.

Чи обов'язково прикрашати дім лепехою

Хоч лепеха на свято Трійці і не обов'язковий атрибут, але він є дуже доречним. Але можна обійтися і без неї, якщо немає змоги постелити саме лепеху. Це зовсім не означає, що ви накличете на себе біду.

Головне – цього дня піти до церкви і помолитися Богу.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Василюта

Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а 

Загублено документи Скібінський/Скібінська

Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.  

Знайдено автомобільні номера

  Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК

Більше оголошень