Легальні бурштинокопачі досі не можуть почати видобуток сонячного каміння на Рівненщині

Держава ставить палки в колеса?

Фото з сайту ТСН

Хоча за спецдозволи від держави на розвідку і видобуток бурштину компанії заплатили десятки мільйонів гривень, видобувати сонячне каміння легально почали лише одиниці з них. Це ДП «Бурштин України», КП «Волиньприродресурс» та компанія «Сонячне ремесло».

Решта пояснює, що не може зробити це тому, що

уряд досі не затвердив типову угоду про проведення розвідувальних та видобувних робіт на бурштинових ділянках.

 

Хоча на розгляд угода була подана ще на початку травня. 

Представник ТОВ «Бурпром», яке одне з перших придбало спецдозволи на бурштинові ділянки на Рівненщині, Микола Котнюк розповів «Економічній правді»:

– Аукціон, на якому ми придбали спецдозволи, проходив у липні 2020 року. На той момент типова угода була розміщена на сайті Кабміну для обговорення. Виглядало так, що вона вже на фінальній стадії.

 

Ми не могли навіть припустити, що можливий такий хід подій, коли ліцензії продані, а документ, на основі якого можна почати видобуток, не буде схвалений. Його кілька разів виносили на засідання Кабміну і повертали на доопрацювання.

 

Щодо тих легальних копачів бурштину, які змогли розпочати видобування, зокрема про компанію «Сонячне ремесло», він пояснює:

– Вони отримали ліцензію раніше, ще до початку практики продажу на аукціонах. Це відбувалося за іншим законодавством. Земельним питанням вони займалися з 2014 року. На їхній ділянці ріс ліс, і Кабмін ухвалював окреме рішення.

 

Крім того, вони уклали з Держлісгоспом договори сервітуту. Законодавством це теж передбачено, але на це потрібно чимало часу.

Якщо ми підемо таким шляхом, то просто не встигнемо до закінчення дії нашої ліцензії.

 

«Сонячне ремесло» має спецдозвіл на довгий період. Ми маємо спецдозволи на п'ять років. Якщо почнемо оформляти сервітут на наші ділянки, то просто не встигнемо до закінчення дії дозволу.

 

До того ж на невеликих ділянках, як наша - до 10 га, це недоцільно економічно. Ми продовжуємо втрачати час. Сервітут оформити не можемо, а типова угода не затверджена. 

 

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Загубилася західносибірська лайка

В районі Тинного-Басового Кута пропала собака породи західносибірська лайка. Тварина сіро-білого окрасу із зеленим полімерним ошийником. Особливістю лайки є те, що у неї  надщерблене ліве вухо. Якщо хтось має інформацію про місце знаходження лайки або знайшов тварину, прохання повідомити за винагороду.

Знайдено панель від багажника автомобіля

Біля ТРЦ «Арена» знайдено панель від багажника легкового автомобіля.  З вигляду панелі видно, що автомобіль невеликих розмірів.   

Знайдено технічний паспорт на прізвище Садовець

Під час розмитнення авто знайдено технічний паспорт на Volkswagen ВК 3109 ВВ.  На прізвище Садовець Олена Валеріївна, Гощанський р-н.   

Більше оголошень