«Ламати систему» тепер може кожен: у Рівному презентували антикорупційну карту ремонтів (ФОТО)

Відсьогодні рівняни можуть не тільки перевіряти якість проведених ремонтів, а й зв’язуватись з відповідальними за це особами

У вівторок мешканці будинків у центрі могли знайти на своїх під'їздах цікаві оголошення

Слідкувати за коштами, які спрямовують на ремонт різних інфраструктурних об’єктів, стало легше. Сьогодні  у Рівному презентували Антикорупційну карту ремонтів.

Це інтерактивна карта України на якій позначені усі об’єкти, які ремонтують за кошти платників податків. Це дороги, навчальні та медичні заклади, житлові та інші будинки, двори тощо.

В.о. міського голови Рівного Сергій Паладійчук, засновниця ГО «Антикорупційний штаб» Галина Янченко та керівниця проекту «Антикорупційна карта ремонтів» Юлія Гречка

За допомогою цього інструменту тепер будь-хто може з легкістю перевірити скільки грошей і на що витратили у його населеному пункті. Принцип роботи цієї інноваційної системи пояснила засновниця громадської організації «Антикорупційний штаб» Галина Янченко:

Наша програма «стягує» інформацію з електронної системи державних закупівель Prozorro. За кодами закупівель вона аналізує, що з цих закупівель є ремонтними чи будівельними роботами або ж реконструкцією і, відповідно до адрес, розподіляє ці закупівлі між об’єктами на карті.

 

Програма працює автоматично – у режимі реального часу. За 5 хвилин на ній з’являється приблизно три нових об’єкти (по всій Україні – ред.).  

Окрім інформування щодо виділених та освоєних коштів, цей інструмент дає змогу звернутися до державних органів, які замовляли чи виконували певні роботи. В програмі можна знайти контакти і замовників тих чи інших ремонтних робіт, і підрядників, які їх виконують.

Так виглядає карта. Шукати можна за областями, містами, номерами будинків, замовниками, підрядниками, типами об'єктів....

Також сайт передбачає зворотній зв'язок:

якщо ремонт виконаний неякісно або ж його взагалі не було, а на карті є відомості, що він вже завершений – громадяни можуть залишити свою скаргу і протягом 48 годин з ними зв’яжуться юристи громадської організації. Утім, скаргу потрібно підкріплювати доказами: фото чи відео об’єкту ремонту.

В.о. міського голови Рівного Сергій Паладійчук, який також був присутнім на презентації антикорупційної карти зауважив, що міська рада відкрита до співпраці.

Більше того: посилання на цю карту збираються розмістити на оновленому сайті Рівнеради, аби всі могли дізнатися на що витрачаються бюджетні кошти.

Трохи статистики: скільки коштів витратили у Рівному  на ті чи інші ремонти

Зазначимо, що за понад два роки у Рівному провели ремонтів на 374 млн грн. За цей час у місті уклали понад 1 100 договорів. Найбільше коштів витратили на сферу ЖКГ, освітні заклади і дороги.

Протестувати антикорупційну карту ремонтів можете за цим посиланням.

 

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Знайдено документи на прізвище Крук Ігор

У Рівному знайдено документи видані, на ім'я Ігор Крук. Якщо шукаєте документи  - телефонуйте

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Більше оголошень