Кухонна шафка з Бородянки, що стала символом незламності українців, «переїхала» (ФОТО)

Рятувальникам довелось попрацювати 

Знаменита шафка з півником із Бородянки буде в музеї. 14 квітня її з дозволу власниці демонтував Національний музей Революції Гідності.

Там кажуть, що будинок в аварійному стані й стіна з шафкою може в будь-який момент повалитися, тож цей символ треба було зберегти.

Музейники задокументували вигляд навколишньої місцевості й самої шафки з допомогою дрона. 

- Зафіксовано розміщення кожної деталі, що в майбутньому дозволить відтворити розташування і середовище з максимальною точністю, - сказано в заяві музею.

У Міністерстві культури України повідомили також,  що почався системний збір історії цієї війни. 

 - Українські музейники в ці дні, як і в час Майдану, продовжують працювати не лише над збереженням вже наявних колекцій, але і поповнювати музейні фонди експонатами, що згодом допоможуть “розповісти” через музейні проєкти правду про цю війну – і нашим сучасникам, і нащадкам.

 

Наше спільне завдання – зберегти всі символи героїчної боротьби українського народу за свою свободу, – зазначив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Символізм стійкості шафи став впізнаваним брендом на весь світ завдяки фотографіям київської фотокореспондентки Єлизавети Серватинської. 

Нагадаємо, що кухонна шафа витримала бомбардування Бородянки з усім кухонним наповненням.

Окремою зіркою став півник васильківської майоліки, одного із видів наших національних художніх промислів.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Відкрити плей-лист

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Ключі

Знайдено ключі, на вулиці Вербовій у Рівному біля кафе «Любава». Поверну власнику +380680393490 [media=266598]

Більше оголошень