![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
А з Рівного зробить бурштинову столицю
У Рівному презентували міжнародний мистецький проєкт «Сьомий вимір».
Його символом став «Човен, скарбів повен».
Це унікальний артоб'єкт, створений рівнянином Романом Велігурським в співтворчості із Галиною Симхою, Андрієм Курилом, Наталією Лисенко, Павлом Осіповим, Олексієм Огнем.
[media=199398]
У креативній інсталяції поєднані декілька технік виконання та різні матеріали, у тому числі каміння бурштину.
Човен наповнений скарбами: «сонячним камінням», виробами з нього, зокрема, прикрасами, тарелями із гутного скла, каже коваль з Рівного Роман Велігурський:
- Це містичний човен, який існує поза простором і часом, та плаває бурштиновим шляхом, довжиною у 50 мільйонів років.
Бурштин у багатьох асоціюється з ювелірними виробами ми спробували поєднати ковальство, бурштин і скло. Історія про човен дає простір для фантазії.
До того ж ми хотіли показати людям, що бурштин це краса, це вогонь, це природа, а не лише гроші.
Цей світовий шлях починається саме з Рівного.
[media=199397] [media=199395]
Вже за тиждень човен, наповнений нашим «сонячним каменем», вирушить до Києва. А потім – «попливе» світом, каже співорганізатор проєкту, представники Асоціації «Український бурштиновий світ» Галина Симха:
- Рівненщина потужний край. У нас є поклади бурштину, і цим ми багаті. «Човен, скарбів повен» попливе на Всесвітню виставку «Експо 2020» в Арабські Емірати. Бурштиновий шлях пролягатиме між Києвом і Дубаєм. До цього човен побуває у багатьох країнах світу. Ми маємо здивувати світ, і показати, що бурштин – це не щось негативне.
Це багатство, краса і розвиток краю. Його можна видобувати легально. У Арабських Еміратах — культурна дипломатія, там хочуть побачити щось унікальне. І ми це покажемо. Ми доведемо, що ми не сировинний придаток.
Навпаки Рівненщина може та вміє ще й виготовляти унікальні речі з сонячного каміння. Човен – приверне увагу на головної проблеми – легальний видобуток бурштину, рекультивація земель у районах видобутку.
Ми зачепимо серйозні речі й розв'язуватимемо проблеми на законодавчому рівні. Насправді все це дуже серйозно.
[media=199393]
Претендувати на звання української бурштинової столиці – не лише слоган інформаційної кампанії проєкту.
Представники Асоціації «Український бурштиновий світ» спільно з нардепами лобіюють у Верховній раді питання легалізації видобутку бурштину та рекультивації земель, а також розвитку бурштинових шляхів як головних туристичних принад Рівненщини.
Бо саме наш край має усі шанси стати лідером «бурштинової гонки», наголошує народний депутат від «Слуги народу», рівнянин Олександр Ковальчук:
- Ми часто бачили, як бурштин з Рівненщини потрапляє за кордон. Не зрозуміло якими шляхами. Ясно було лише те, що це комусь було вигідно. Коли ми спільно з асоціацією «Український бурштиновий світ» та нашими юристами почали вносили пропозиції, писали законопроєкти, то з'ясувалось, що легалізувати цей процес доволі складно. Але ми це зробили й три закони рада проголосувала, підписав президент.
Врешті маємо кримінальну відповідальність за нелегальний видобуток сонячного каміння, можливість видобувати каміння легально – ліцензія на видобуток, і третій закон стосується рентних платежів. Зараз це не 25% рентної плати, а 5%.
Хтось скаже, що це не вигідно. Але це не правда. Ці 5% сплачених до державного бюджету дали більше, ніж ті уявні 25%.
Торік слово «бурштин» асоціювалось лише з чимось поганим. Сьогодні оця синергія профільної асоціації та юристів наштовхує на думку, що скоро слово «бурштин» асоціюватиметься з чимось позитивним.
Проєкт «Сьомий вимір» це перший практичний крок до популяризації головної родзинки Рівненщини. Добре, що ми випереджаємо наших сусідів – Волинь та Житомирську область – бо у них є теж претензія. У них є цей потенціал.
Повірте, у залі Верховної ради складно знайти однодумців, бо представники цих двох областей теж зацікавлені у тому, щоб бурштин купували у них.
У нас є всі підстави зробити Рівне бурштиновою столицею. А це створення нових робочих місць, податки, легальний видобуток. Коли людина прийшла і купила ліцензію, видобуває бурштин, сплачує прийнятну ренту і тут на місці виготовляє щось з каменю. Ми можемо зайняти цю нішу і мати від того користь.
Згодом буде величезна конкуренція, якщо ми першими цього не зробимо, то наші сусіди – Волинь та Житомирщина – можуть забронювати це місце для себе. Тож нам треба працювати на спільний результат.
Тож, усі хто долучився до створення артпроєкту «Сьомий вимір», в унісон стверджують, що бурштин не тільки популяризуватиме Рівненщину у світі, а й сприятиме утвердженню нашого міста у світовому художньому процесі. А ще зможе залучити в область інвестиції.
Фото – Радіо Трек та зі сторінки Романа Велігурського
Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Нардеп Олександр Ковальчук закликав проводити у Рівному чесні вибори
На «гарячому» затримали 6 робітників, які брали участь у незаконному бізнесі на Рівненщині
«Нові партії «ламають» рейтинг старих», – за результатом соцопитування у Рівному перемагають «Слуги» (ФОТО)
У жителя Рівненщини вдруге за 4 місяці вилучили бурштин (ФОТО)
Як розвиватимуть Рівне - розповіли представники команди «Слуга Народу» (ФОТО, ВІДЕО)
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК