Кабмін так вирішив: на Рівненщині анулюють безкоштовний проїзд

Пільговикам його компенсуватимуть грошима

Фото ілюстративне

Виплати фінансуватимуть місцеві ради. Для цього їм необхідно прийняти рішення про монетизацію пільг на проїзд, які Кабмін впровадив ще у березні.

Докладніше про це розповів керівник управління інфраструктури та промисловості Рівненської ОДА Федір Мисюра:

Безкоштовні поїздки пільговиків замінять грошовою компенсацією. Місцеві ради на власний розсуд визначатимуть, як будуть проходити розрахунки – купюрами чи пластиковими картками. Діяти такі правила будуть на усіх видах транспорту загального користування на міських, приміських та міжміських маршрутах. І виключно після того, як місцеві органи влади приймуть рішення про монетизацію.

Він запевнив, що облдержадміністрація буде націлювати голів ОТГ, районних і міських рад на пошук необхідних коштів.

Зазначається, що кількість таких поїздок

не може бути менше 30-ти, адже такі соціальні норми затвердив уряд. Розмір щомісячної виплати визначатимуть, помноживши кількість поїздок на середню вартість проїзду в міському комунальному транспорті.

Фото ілюстративне

При цьому місцеві ради, залежно від власної фінансової ситуації,можуть збільшити суму виплат, але у жодному разі не зменшити. Також на місцях мають право розширити перелік пільгових категорій, які зможуть отримати доплату.

Однак, якщо людина їздить часто або з пересадками –

купувати квитки їй доведеться за власний рахунок.

Слід зазначити, що певні категорії пільговиків матимуть «бонуси»:

​людям, які мають право на пільги з оплати проїзду транспортом загального користування на міжміських маршрутах, розмір виплати збільшується на 20%; 

 

особам з інвалідністю I групи або дітям з інвалідністю (крім дітей до 6 років) виплата пільг здійснюється у подвійному розмірі;

 

для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років), які навчаються у закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної готівкової виплати додатково збільшується вдвічі.

Загублено гаманець і документи

Напередодні в районі Чайки було загублено чоловічий гаманець з документами та посвідченням водія, виданими на прізвище ЛОХВИЧ ВАСИЛЬ ЙОСИПОВИЧ. Прохання повернути за винагороду.

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Більше оголошень