Кабмін змінив термін прийняття спадщини: коли українцям треба йти до нотаріуса

Є визначений час, аби отримати спадщину

В Україні змінили правила отримання спадку. Раніше спадкоємці повинні були протягом 6 місяців звернутися до нотаріуса, аби вступити у спадщину.

Через початок повномасштабної війни процедуру продовжили і додали ще 4 місяці.

Тож оформити спадщину можна було лише через 10 місяців після смерті спадкодавця.

Але нещодавно термін прийняття спадщини померлого родича зменшили. Влада повернула довоєнне правило про необхідність подати заяву про відкриття спадкової справи протягом шести місяців, а не десяти, пише biz.today.

Через воєнний стан останнє місце проживання померлого немає значення. Можна звертатися до будь-якого нотаріуса, який працює на території, підконтрольній Україні.

Спадкування може відбуватися за наявності заповіту і навіть, якщо його немає.

У спадок не можна отримати:

  • право на участь у юридичних особах та право членства у громадських організаціях, політичних партіях;
  • особисті немайнові права (наприклад, авторство на книгу чи комп'ютерну програму);
  • право на аліменти, пенсію, допомогу або інші подібні виплати;
  • право на відшкодування шкоди, заподіяної каліцтвом чи іншим ушкодженням здоров'я.

Спадщина за заповітом

За заповітом спадщину передають тим людям, які були вписані в нього. Заповідач також може встановити певні умови отримання спадщини, вказати на наявність інших спадкоємців, народження дитини, проживання у певному місці, освіту тощо. Подружжя має право скласти один заповіт щодо спільного майна.

Документ має бути складений у нотаріуса, але є винятки. Це може зробити головний або черговий лікар закладу охорони здоров'я або командир військового формування, де людина проходить військову службу, представник місцевого самоврядування. Заповіт матиме таку саму законну силу, як і завірений нотаріусом. Заповіт, складений із порушеннями, не має жодних юридичних наслідків.

Спадщина за законом

За відсутності заповіту майно померлої людини успадковується за визначеними законом чергами, які вказують на послідовність членів сім'ї, які мають на нього право. Таких черг п'ять. До першої відносять дітей спадкодавця, дружину чи чоловіка — хто його пережив, та батьків. Кожен спадкоємець може прийняти спадщину чи відмовитися від неї.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

У Рівному знайшли техпаспорт на прізвище Поліщук

У Рівному 1 листопада знайдено техпаспорт, в районі масив Київський. Документ виданий, на ім'я Поліщук Наталія Володимирівна. За деталями звертайтесь за номером: 096 118 5225

Більше оголошень