ON-LINE

Із заробітчан – у бізнесмени: на Рівненщині провели опитування

понеділок, 17 грудня 2018
Торгівля, туризм та індустрія краси – що їх пов’язує?

Фото ілюстративне

Майже 40% висловили бажання зайнятися власною справою. 7% опитаних зазначили, що вже є підприємцями. Про це свідчить опитування, проведене соціологічною групою «Рейтинг».

Власною справою в основному хочуть займатися або молодь Рівного, або заможні люди. Серед тих, хто висловив бажання відкрити власну справу, 36% зазначили, що хотіли б займатися торгівлею. Біля 13 % опитаних хочуть мати бізнес у сфері послуг та відпочинку або займатися фермерством. Інші 11% респондентів – будівництвом, туризмом, а також працювати в індустрії краси та здоров’я.
 

Олексій Антипович. Фото - Збруч

З’ясувалася також і те, що вкладати у власну справу готові заробітчани, які повертаються з певним капіталом з-за кордону. Таким людям держава мала б якось сприяти, каже директор соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович:
 

- Абсолютна більшість заробітчан хочуть повернутися в Україну. От ми їх запитали, чи готові ви інвестувати зароблені гроші вдома у власну справу? Так от, 60% опитаних – готові вкладати заробітчанські гроші у підприємницьку діяльність. Це така собі вказівка для влади, яка інколи хоче «загнати під плінтус» заробітчан. Здається, таким людям навпаки треба усіляко сприяти, зменшити якісь податки чи ще щось зробити. Не знаю. Але зробити так, щоб людина, повернувшись в Україну, змогла собі тут працювати.
 

Зауважимо, за останній рік дещо зросла кількість тих, хто висловив бажання працювати за кордоном. Якщо торік ця цифра складала 36%, то у 2018-му році вона зросла до 41%.

Вищий рівень міграційних настроїв спостерігається серед молоді – 55%, жителів обласного центру – 46%, та заможніших – 45%.
 

Соціологічна група «Рейтинг» в рамках проекту «Портрети регіонів» з 16 листопада по 2 грудня 2018 року опитувала мешканців Рівненської області. Загалом у дослідженні, здійсненому за методом особистого інтерв’ю, взяло участь 1600 респондентів. Вибірка сформована з урахуванням вікової й гендерної структури області з урахуванням типу поселення. Похибка становить не більше 2,4%.

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber063-73-4-106-4

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зникла кішка

    В районі Тинного по вулиці Карпенко-Карого загубилася кішка Британка сіро-голубого...
  • Втрачено техпаспорт

    Втрачено техпаспорт на автомобіль FIAT FIORINO державний номер АВ1312 EI. Прохання...
  • Загублено чорну сумку

    В четвер, 2 липня, близько 16 години по вул. Макарова, 23, на зупинці громадського транспорту...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного