Інструмент жорстокого поводження: що виявила перевірка вагонзаків «Укрзалізниці» (ФОТО)

Плацкарт, на який ніхто не заслужив

Команда уповноваженого Верховної Ради з прав людини перевірила вагони «Укрзалізниці», призначені для в’язнів.

За результатами перевірки, вагонзаки визнали інструментом жорстокого поводження та приниження людської гідності. Про це повідомляють на сайті Омбудсмена.

Під час візиту моніторами було встановлено, що будь-яке конвоювання людей у спецвагонах може розцінюватись як жорстоке і таке, що принижує людську гідність, поводження. Транспорт для конвоювання не оновлювався з радянських часів та є застарілим і не обладнаним відповідно до вимог міжнародних стандартів.

Спецвагон 1977 року випуску обладнано двома типами камер: «Великими» площею 3,48 кв. м (на 12 осіб) та «Малими» площею 2,05 кв. м (на 5 осіб).

Камери спецвагона не мають природного та штучного освітлення, без вікон та належної вентиляції. Опалення передбачене лише у зимовий період. Місця для сидіння не мають жодного поручня, що може призвести до травмування у випадку різкої зміни швидкості вагону (екстреного гальмування). Також відсутнє будь-яке покриття місць для сидіння, а також матраци, подушки та постільна білизна.

Незважаючи на те, що під час візиту у спецвагоні був бак з питною водою, жодного посуду для неї не було передбачено. Впродовж усього маршруту слідування ув’язнені (засуджені) особи не забезпечуються гарячим харчуванням. На всіх ув’язнених (засуджених) осіб було передбачено кілька буханок хліба та консерви, однак посуд та столові прибори відсутні.

Медичні аптечки для засуджених не передбачені,  аптечки варти не містили жодних ліків, що виключає можливість надання належної домедичної допомоги.

Спецвагон не обладнаний системою відеоспостереження.

Під час конфіденційних розмов конвойовані особи скаржилися на відсутність постелі, посуду та столових приборів, гарячого харчування, медичної допомоги, засобів гігієни (мило, туалетний папір), неналежний температурний режим та відсутність гарячих напоїв. У деяких засуджених була постіль та особисті речі, якими вони були забезпечені лише коштом родичів.

Свої висновки спостерігачі направлять у міністерства. 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Влад Пєрязєв

Влад Пєрязєв

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень