Іншого людство не придумало – рийте яму у дворі, або Що робити, коли каналізація не працює
Йдеться про висотну житлову забудову
Більшість українців уже відчули, що у час знеструмлення у багатоповерхових будинках часто немає води й не працює каналізація.
Ніщо не створює такого дискомфорту, як відсутність вбиральні вдома.
Водогін і каналізаційне господарство міста критично залежать від наявності електрики, оскільки обидві системи потребують роботи помп. Крім того, для каналізації необхідна певна кількість води, інакше відходи осідатимуть і накопичуватимуться в каналізаційних трубах, - каже директора аналітико-дослідницького центру «Інститут міста» Олександр Сергієнко.
За його словами тільки у столиці у такій ситуації опиниться 12,5 тисяч будинків.
Без електрики не будуть працювати каналізаційні помпові станції. В такому разі система просто переповниться, відходи жителів верхніх поверхів почнуть литися у квартири на нижніх поверхах. І ніякий запас води у квартирі не допоможе.
Готуватися до цього треба завчасно І у такому випадку кращого людство ще не придумало – треба відходи життєдіяльності закопувати у землю. На думку експерта, підготуватись до життя без каналізації потрібно заздалегідь.
На випадок блекауту – у дворах багатоповерхівок треба влаштовувати вигрібні ями, каже Сергієнко.
Чимало киян уже розмірковують над придбанням біотуалетів, які можуть стати тимчасовим порятунком на випадок зупинки роботи каналізації.
Джерело: ТСН
Радіо Трек: НОВИНИ