Іноземцям ці сім українських звичок видаються дивними
Натомість любов до сала і борщу поділяють навіть вони
Звичка завжди знімати взуття в будь-якому українському домі
Іноземців дуже дивує прохання зняти взуття і залишити його у коридорі. А пропозиція взути хатні капці навіть трохи лякає. Чимало європейців й гостей з США дивуються, адже в багатьох країнах взуття вдома не знімають, адже вулиці у їхніх містах дуже чисті, а є й такі, де взагалі тротуари миють.
Американці ж переважно пересуваються в автомобілі і майже не ходять вулицями.
Без запрошення приходити у гості
Іноземці не розуміють, як дорогою з роботи додому можна до когось йти в гості без запрошення. Або, до прикладу, опинившись в іншій частині міста, вирішити зайти до друзів чи рідні, які тут проживають.
Українці вважають, що близькі люди завжди раді бачити один одного, навіть без попередження. І така логіка дивує іноземців.
У більшості інших країн не заведено ходити в гості без запрошення. Для німців будинок – їхня фортеця. Тут просто так сторонніх не пускають. Це властиво британцям, японцям й корейцям.
Українці постійно займаються самолікуванням
Наші люди часто не довіряють лікарям й навіть остерігаються поліклінік. Що там можуть знати, думають люди й звертаються до бабусиних перевірених роками порад. Наприклад, з температурою вважають за краще випити чаю з малиною, а при застуді парити ноги в гарячій воді.
Іноземців це лякає. Адже вони звикли щороку оплачувати страховку і звертатися тільки до офіційних лікувальних установ.
В багатьох українських сім’ях панує матріархат
Українські жінки тримають на собі весь дім і переважно управляють всім домом. Вони ходять на роботу, роблять уроки з дітьми, готують їсти та завжди знають, де які речі вдома на яких місцях. А ще рахують комуналку і пам’ятають розклад всіх гуртків.
Наразі небагато сімей, де чоловіки навантажують себе чимось, крім заробляння грошей.
Купувати дорогий автомобіль, коли не можуть собі цього дозволити
Україна вже не перший рік в економічній кризі, але якщо подивитися на те, які автомобілі їздять нашими дорогами, то в це навіть не віриться. А ще іноземців дуже дивує гонитва українців за брендовими речами, технікою останнього покоління і взагалі розкошами. Така поведінка європейцям не властива.
Мають не одну вищу освіту й можуть вчитися пів життя
Освіту українці сприймають як один з показників успіху. Тож після школи починається справжній ажіотаж довкола вступу у кращий ВНЗ. Натомість професійні училища та коледжі мають набагато менший попит.
Європейці й американці прагнуть після школи одразу піти працювати, тому вступників там щороку менше.
Радіо Трек: НОВИНИ