Євросоюз перейде на нові гроші у 2026 році

Вони зміняться до непізнаваності

У Євросоюзі вирішили змінити дизайн банкнот Євро. Європейський центральний банк оприлюднив шорт-лист дизайну банкнот євро нового покоління. Зараз триває вибір між темами «птахи та річки» та «європейська культура». Саме ця тематика лідирує після проведеного опитування серед мешканців ЄС. Тож згодом оголосять конкурс на розробку дизайну нових банкнот, а потому ще раз опитають мешканців.

ЄЦБ планує випустити нові банкноти у 2026 році. Там пояснили, що обидві теми (річки, птахи та культура) це те, що об’єднує європейців найбільше. Так центральний банк хоче створити банкноти більш зрозумілими для людей різного віку та походження.

Зараз на банкнотах Євро зображені ворота, вікна та мости без конкретних національних символів чи пам'яток. Цей дизайн не змінювався з моменту появи єдиної європейської валюти.

Нагадаємо, що після редизайну старі банкноти поступово виводять з обігу, і через деякий час їх уже й не прийматимуть. Насамперед це слід враховувати тим, хто зберігає заощадження в євро у готівці.

Нижче наведемо малюнки вигаданих банкнот.

 

Це робота графічної дизайнерки із Будапешта Барбари Бернат, яка створила вигаданий дизайн євробанкнот. Такий дизайн вона запропонувала під час виконання магістерської роботи, і де в чому її ідея перегукується з планами центрального банку.  

Джерело: OBOZREVATEL з посиланням на Politico

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Знайдено паспорт на прізвище Федорчук

У Рівному на вул. Київська в районі Спорттоварів знайдено паспорт, на прізвище Федорчук Юрій. Власник може звертатися за номером

Знайдено посвідчення з інвалідності на прізвище Ющук

Знайдено посвідчення з інвалідності другої групи на імʼя Ющук Олександр Миколайович та банківську картку ПриватБанк.  

У центрі Рівного втратили документи та ключі

27 грудня 2023 року у центрі Рівного втратили паспорт, ідент. код, техпаспорт на автомобіль, посвідчення водія, службове посвідчення на ім’я Валентюк О. Г. та ключі. Власник втраченого просить повернути все за винагороду.

Більше оголошень