Через 53 роки збірна Італії знову стала чемпіоном Європи!

Чемпіони Європи

Оскільки Англія вважається батьківщиною футболу, на туманному альбіоні ЄВРО-2020 проходило під гаслом «Футбол повертається додому». Однак...

Новий чемпіон Європи з футболу – збірна Італії!

У фінальному матчі вона перемогла збірну Англії!

Англійці забили гол вже на другій хвилині матчу. Атаку на своїй половині поля розігнав капітан Гаррі Кейн, ім’я якого співзвучне зі словом «hurricane», що означає «ураган». Він віддав чудовий пас на правий фланг на Кірана Тріпп'є. Той подав у штрафний на Люка Шоу.

Захисник Англії виявився один на дальній стійці й забив гол!

(Люк) Шоу маст гоу он!

На перерву команди пішли з рахунком 1:0 на користь збірної Англії. Таким рахунок лишався до 67-ої хвилини...

Поки ворота «трьох левів» не вразив Леонардо Бонуччі – 1:1

Капітан збірної Італії та "Ювентуса" Джорджо К'єліні вітає одноклубника Леонардо Бонуччі

Зрівнявши рахунок, Бонуччі показав дивний жест. Не всі знають, що він означає, але Леонардо користується ним дуже давно. Ще в юності, коли його критикували, цим жестом він відповідав фанатам, закликаючи їх помити свої роти.

Лео Бонуччі: "Помийте свої роти!"

До речі, Лео Бонуччі став найстаршим автором гола у фіналах чемпіонатів Європи, відзначившись у віці 34 роки й 71 день.

Основний час, до якого арбітр додав аж 6 хвилин, закінчився з нічийним рахунком. Не виявили переможця й екстратайми.

Справа дійшла до післяматчевих пенальті. Для «скуадри адзурри» на цьому Євро це вже була друга серія пенальті. Нагадаємо, в ½ фіналу італійці саме завдяки післяматчевим 11-метровим перемогли збірну Іспанії.

А досі ще жодній команді не вдавалося виграти дві серії пенальті на одному Євро!

Та в мегадраматичній серії 11-метрових поталанило саме італійцям!

До речі, Італія могла в цей день у Лондоні виграти не один, а два великих фінали, втім Маттео Берреттіні віддав Новаку Джоковичу чемпіонський титул на Вімблдоні.