Єдиний акциз на бензин: що за спосіб придумали, аби пальне подорожчало мінімально

Вже з 1 липня

Впровадження єдиного акцизу на бензин, дизельне пальне та автогаз допоможе уникнути повернення ПДВ з 7% до 20%. За впровадження такого акцизу виступає Нафтогазова Асоціація України, і уже звернулася до Кабміну.

За пропозицією НАУ акциз на всі види палива має бути однаковим, 180 євро за 1000 літрів. Водночас пільговий ПДВ пропонують не скасовувати.

Експерти вважають, що це убезпечить від різкого подорожчання пального, як би це могло статися у разі повернення ПДВ до 20%. Крім того, НАУ думають, що так учасники паливного роздрібного ринку будуть менше зацікавлені у тіньових схемах, а надходження до державного бюджету зростуть.

Нагадаємо, у березні 2022 року через удари російських окупантів по нафтобазах та міні-НПЗ в Україні почалося підвищення цін на паливо, та виник його дефіцит. Аби стабілізувати ситуацію, уряд тоді знизив з 20% до 7% ПДВ на пальне, а також повністю скасував акцизи на пальне. У вересні 2022 року акцизи на пальне частково повернули.

Джерело: today.ua

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Мартинюк

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень