Ідеальна хрустка скоринка. Як розрізати картоплю (МАТЕМАТИЧНИЙ ПІДХІД)

Дослідження провели студенти британського університету

Направду дослідження не нове. Його провели у 2018 році, проте для багатьох рівненських господинь це може стати у пригоді.

Студенти Edge Hotel School з Ессекського університету стверджують, що знайшли безпрограшний спосіб розрізання картоплі, аби у результаті досягти її оптимального приготування з хрусткою скоринкою.

Отож, про улюблену картоплю по-селянськи (roast potatoes).

Відповідно до стандартів кулінарії, картоплю необхідно порізати шматочками, відварити у воді, а потому запекти у духовці з олією чи смальцем.

Відомий британський шеф-кухар Гестон Блюменталь (має ресторани, деякі відзначені навіть трьома зірками Мішлен), має понад десяток тонкощів приготування картоплі по-селянськи. 

Наприклад, радить після розрізання картоплі промивати її під струменем холодної води, аби змити зайвий крохмаль. А замість олії пропонує використовувати гусячий жир.

Так от, студенти стверджують, що розрізаючи картоплю перпендикулярно, як це робить Блюменталь – ми помиляємося!

Молоді дослідники запевняють – картоплю необхідно різати на три частини й тільки під кутом у 30 градусів.

Цей метод студенти назвали edge cut. Розрізаючи таким чином картоплю, площа внутрішньої поверхні збільшується на 65% і відповідно збільшується максимально можлива площа смачної хрусткої скоринки.


Аби перевірити результати свого дослідження, студенти приготували 100 порцій картоплі, використовуючи свій edge cut та ще 100 порцій за рецептом Блюменталя.

Свою картоплю вони давали скуштувати як звичайним перехожим, так і шеф-кухарям британських ресторанів. Здогадайтеся, яка картопля на їхню думку виявилася смачнішою? Правильно! Студентська.

А ось власне і студентське відео. Воно без перекладу, але усе зрозуміло й так.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ольга Радянська

Ольга Радянська

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень