Хто нас лікуватиме у майбутньому?! На медичні спеціальності тепер «братимуть всіх»

Для вступників у 2022 році суттєво знизили прохідний бал

Фото ілюстративне, жанрове. З сайту dozor
Фото ілюстративне, жанрове. З сайту dozor

Цьогоріч МОЗ вирішило скасувати підвищені вимоги до мінімальної кількості балів для вступу на 3 із 9 медичних спеціальностей.

Скасували підвищені вимоги до порогових балів зі вступних випробувань – 150 балів на спеціальності «Медицина», «Педіатрія» і 130 балів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Крім того, у правилах прийому кожен університет самостійно визначатиме мінімальне значення кількості балів зі вступних випробувань, але не нижче 100 балів, йдеться у повідомленні Міністерства.

Причиною значного спрощення порядку прийому абітурієнтів на медичні спеціальності стало те, що через пандемію та війну випускники не мали змоги якісно підготуватися до вступу. Тому відомство направило до Міносвіти лист з пропозицією запровадити особливий порядок вступу на медичні спеціальності на час воєнного стану.

На цю новину критично відреагували колишні чиновники — колишній заступник міністра охорони здоров’я Ігор Лінчевський та перша заступниця очільника МОН Інна Совсун.

Ігор Лінчевський, зокрема, пише у себе на сторінці у ФБ, що «тепер не існує жодного механізму відбору здібних і мотивованих абітурієнтів»:

— На медицину відтепер беруть всіх. Ті ледацюги, які не спроможні отримати 150 балів на ЗНО, тепер стануть лікарями, і лікуватимуть вас і ваших дітей.

 

Так, вони складуть всі іспити, бо для отримання диплому тепер достатньо лише 50% правильних відповідей, так, вони зможуть купити оцінку, іспит, диплом, бо незалежний міжнародний іспит також скасований.

 

Ні міністр, ні профільна заступниця ніколи не пояснять вам, навіщо брати до медичних університетів абітурієнтів, які навіть шкільну програму не спромоглися вивчити. Не скажуть також прізвища тих, хто це ініціював. І не назвуть тих, кого прохідний бал 150 не влаштовував. МОЗ не спроможеться вам сказати, якою має бути медична освіта, не спроможеться описати і аргументувати кроки, якими їхнє бачення буде реалізовуватися.

Лінчевський нарікає, що МОЗ таким чином руйнує усі попередні здобутки.

А от перша заступниця міністра освіти і науки України у 2014-2016 роках Інна Совсун написала у фейсбуці, що нововведення МОЗ є несправедливим щодо випускників, які наполегливо готувалися до екзаменів. Вона переконана, що тепер на вказані спеціальності «братимуть всіх»:

— От яка має бути мотивація цієї старанної випускниці іти вчитись в такій групі? За такого підходу до підбору абітурієнтів? Сказати, що вирішить така 11-класниця? Відповідь очевидна – треба вступати в університет в Європі. А в українські медичні нехай ідуть ті, хто не тягне.

Загалом МОЗ керує 15 університетами і двома академіями.

Їх повний перелік – на фото нижче.

Джерело: КИЇВ.media

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень