Хропіння викликає зниження функцій мозку, хвороби серця та деменцію. Як позбутися? (ФОТО/ВІДЕО)
Вправи, капи, інструменти та рецепти
Хропіння – це проблема не лише для тих людей, які вимушені його слухати, замість того щоб спати. Хропіння небезпечне і для самої людини, яка страждає на нього.
Відомо, що
Хропіння – це специфічний низькочастотний вібруючий звук, що може виникати у людини при диханні під час сну.
Воно відзначається у 5-10% дітей і приблизно у 30% дорослих.
Легке похропування може бути у кожного і не вимагає лікування.
Гучне ж хропіння нерідко є ознакою синдрому обструктивного апное сну – багатократної короткочасної зупинки дихання.
З віком проблема погіршується. Особливо, якщо додається зайва вага.
Людина голосно хропе, але періодично робить глибокі раптові вдихи, аби в організмі відновився нормальний вміст кисню.
За ніч цей цикл може повторюватися багаторазово (до 400-500 зупинок дихання різної тривалості).
Часті епізоди задухи зі зниженням концентрації кисню в крові обумовлюють сонливість упродовж усього подальшого дня, головні болі, зниження потенції, пітливість і часте сечовипускання вночі, розвиток серцево-судинних, метаболічних, ендокринних, неврологічних і психічних порушень.
Тут коло замикається, оскільки наявність цих захворювань стає причиною подальшого прогресування важкості та частоти храпу.
А гострий і хронічний брак кисню під час сну істотно збільшує ризик артеріальної гіпертензії, порушень ритму серця, інфаркту міокарду, інсульту і раптової смерті уві сні.
ДАЛІ БІЛЬШЕ
Нове дослідження Neuroscience показує, що хропіння, окрім всього іншого, призводить до зниження функцій мозку та розумової діяльності, стаючи, таким чином, передвісником деменції.
Тож як позбутися хропіння?
Вчені пропонують на початкових стадіях кілька простих, але дієвих способів:
Спати на боці, а не на спині.
Носити назальну смужку або розширювач.
- носові смужки, які наклеюють на крила носа перед сном з метою розширення носових ходів і полегшення носового дихання.
Використовуйте капу проти хропіння.
Внутрішньоротова капа – пристосування, що за формою відповідає зубним дугам, фіксується на зубах, висуваючи вперед нижню щелепу.
В результаті язик зміщується і його корінь перестає западати і перекривати дихальні шляхи, м’які тканини глотки напружуються і не вібрують при проходженні повітря
Заклейте собі рота, аби дихати вночі носом. Без жартів. Є такі наліпки
СХУДНІТЬ, якщо маєте зайву вагу. Зменшити масу тіла – дуже важливо та корисно в будь-якому випадку і сприяє загальному оздоровленню всіх систем організму.
Спробуйте вправи для горла та рота. Вони комплексно описані ТУТ, але мінімально це може бути своєрідна гімнастика для верхнього неба, наприклад:
- перекочування повітря з однієї щоки в іншу (50 разів за підхід).
- витягування язика у бік підборіддя і втягування його назад (20 разів за підхід).
Якщо палите, то однозначно треба – кинути курити
Уникайте алкоголю перед сном.
Почніть грати на духових інструментах. Наприклад, на гармоніці
ПРОСТО НЕ ЛІНУЙТЕСЬ
Поданий вище перелік допомагає вирішити проблему хропіння у 80% випадків.
Додатково посприяти хорошому лікуванню може придбання спеціального ортопедичного матраца, подушки, створення спокійної, розслабляючої атмосфери в спальні, необхідній для спокійного сну людини.
ЯКЩО ЦЕ НЕ ДОПОМАГАЄ?
Існує так звана СіПАП-терапія та БіПАП-терапія, коли компресор через спеціальний гнучкий шланг і маску подає повітря під невеликим тиском в дихальні шляхи, аби створити надмірний позитивний тиск, який злегка роздуває дихальні шляхи і не дає їм спадатися.
При неефективності такої консервативної терапії може бути показане хірургічне лікування.
- Кріопластика і лазерна пластика піднебіння – термічний або лазерний опік слизової оболонки м’якого піднебіння, який провокує запалення цієї області. При загоєнні тканин розмір язичка зменшується, що скорочує вібрації м’якого піднебіння під час сну.
- Хірургічне усунення перешкод для нормального проходження повітряного потоку, спрямоване на збільшення просвіту глотки, відновлення носового дихання (хірургічне видалення аденоїдів, злоякісних пухлин, відновлення фізіологічно правильного розташування носової перегородки і так далі).
- Увулопалатофарингопластика – хірургічне видалення мигдалин, язичка і частини м’якого піднебіння проводиться в украй важких випадках.
НАРОДНА МЕДИЦИНА
В деяких випадках рецепти народної медицини також здатні принести користь при позбавленні від храпа в домашніх умовах.
- Щодня випивати склянку свіжовитеснутого капустяного соку з медом. Капуста в цьому напої сприяє позбавленню від набряклості, а мед допомагає тонізувати м’язи носоглотки і позбавляє від хронічного запалення.
- Щоденне закапування в ніс олії обліпихи. Процедуру краще проводити перед сном. Олія обліпихи м’яко знімає набряк гортані, сприяє полегшенню дихання.
- Один раз в тиждень можна виділити день для повного голодування. Напередодні перед сном необхідно випити склянку чистої джерельної води (добре підійде для тих, хто страждає надмірною вагою).
- З’їдати перед вечерею одну невелику запечену моркву.
- Щодня полоскати горло перед сном відваром з кори дубу з додаванням календули. Складові цього відвару слід брати з розрахунку один до одного. Заливати обов’язково кип’яченою водою. Далі розчин настоюють, а потім ним полощуть горло.
- За допомогою склянки води із заздалегідь розчиненою в ньому ложкою морської солі промивати ніс перед сном.
- Пропивати перед сном настій аптекарського польового хвоща.
P.S.
Ще один народний метод боротьби з хропінням від Луї де Фюнеса
Радіо Трек: НОВИНИ