Рівнян просять допомогти у вирішенні питання із Будинком життя

Мова йде про дитячий хоспіс, якому досі не можуть знайти місце

Тут хотіли облаштувати кілька хоспісних палат. Це обласний дитячий реабілітаційний центр

Вже у понеділок, 26 червня, у Рівному відбудуться громадські обговорення щодо того, наскільки необхідним для області є дитячий хоспіс. Окрім 10 експертів із різних куточків України, запрошують, зокрема, місцевих медиків, громадських активістів, представника омбудсмена в області. Будуть на заході і мами, діти яких мають важку недугу.

Громадські обговорення відбуватимуться в приміщенні «InfoHub» (вул. Словацького, 3А). Початок заходу – об 11 годині. Окрім експертів і фахівців галузі, організатори запрошують усіх небайдужих жителів міста.

Організатори обговорення нагадують, що хоспіс  – не місце смерті.

Так пояснюють людям про хоспіс

Ми навпаки називаємо його будинком життя. І це концептуально. Адже спеціалісти, які працюватимуть у мультдисциплінарних бригадах і в дитячому хоспісі, будуть допомагати маленьким пацієнтам якісно жити, попри невиліковну хворобу. Призначення такого закладу – це особлива філософія. Її треба розуміти, - пояснив правозахисник у сфері медичного права Євген Новицький.

Власне, тому Благодійний фонд «Скарбниця Надії» та громадська організація Кримська діаспора Рівненщини, які працюють над створенням в області дитячого хоспісу, і влаштовують такі громадські обговорення.

Проект зі створення на Рівненщині дитячого хоспісу реалізується за підтримки ЄС та БО «Мережа 100 % життя Рівне».

До слова, кілька місяців тому у Рівному говорили про можливе місце, де можна було б облаштувати дитячий хоспіс. Це був Рівненський обласний спеціалізований будинок дитини, що поблизу онкодиспансеру у Рівному.

Однак, за інформацією достовірних джерел, цей варіант колектив будинку дитини та його керівництво відкидає. Все через те, що у закладі сотні хворих дітей проходять тривалу реабілтацію.

Нещодавно у будинок дитини приходила комісія, аби побачити умови для створеня хоспісу

За офіційними даними, на сьогодні в Україні існує лише два заклади, де доглядають за невиліковно хворими маленькими пацієнтами, втамовують їх біль та підтримують рідних.

Тим часом на Рівненщині щороку паліативної допомоги потребує майже 200 дітей, тож проблема актуальна. Щоб обговорити її, у місто приїдуть експерти з Києва, Харкова, Одеси, Івано-Франківська та Луцька.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Ліна Захарова

Ліна Захарова

Знайдено коробку зі взуттям

В торговому центрі Ліон, що на продуктовому ринку, знайдено коробку зі взуттям.    

Знайдено техпаспорт

Знайдено техпаспорт на автомобіль «Мазда». Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Знайдено цуценя

В районі Боярки  знайдено цуценя чорного окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати.    

Більше оголошень