Холод – у крові: ТОП-10 причин, через які ми мерзнемо
Пояснюємо і ділимося секретами, як це виправити
Якщо Ви – справжній мерзляк, який із пониженням температури кутається у всі ковдри, що знайшлися в хаті, над цим варто задуматися.
Найімовірніше, Ви маєте певні негаразди зі здоров’ям. Вони можуть бути несуттєвими і малопомітними, а можуть і серйозно впливати на стан Вашого організму.
Загалом є щонайменше 10 причин, через які окремих людей називають «мерзляками»
Порушений кровообіг
Якщо кров погано циркулює організмом, зігрітися без сторонньої «допомоги» навряд чи вдасться. У такому випадку допоможе тренування судин і загартовування (проводити яке без попередньої консультації з лікарем категорично заборонено)
Також для покращення кровообігу фахівці рекомендують випивати не менше 2 л рідини на день, оскільки слабка циркуляція крові нерідко стає результатом зневоднення організму.
Крім того, варто вживати продукти, які покращують кровообіг:
- чорний перець,
- імбир,
- гранат,
- буряк,
- цитрусові,
- жирну рибу,
- помідори,
- часник,
- горіхи тощо.
Шкідлива дієта (незбалансоване харчування)
Немає калорій – немає й енергії
Аби не мерзнути, варто збалансувати меню. Особливо важливо це взимку, коли організм і без того виснажений. В холодну пору до раціону потрібно включати більше тваринних жирів і білків.
Бавитися з дієтами а-ля «відмова від жирів на декілька днів» – це дуже погана ідея.
До речі, як з’ясували вчені, частіше мерзнуть жінки та люди худорлявої статури.
Проблеми зі щитовидкою
За регулювання енергетичних процесів, у тому числі й обігрів тіла, відповідає щитоподібна залоза. Якщо вона працює зі збоями, найімовірніше, Ви будете мерзнути навіть при незначному зниженні температури повітря.
Якщо Ви запідозрили, що маєте проблеми зі щитовидкою, обов’язково зверніться до лікаря-ендокринолога.
Понижений рівень гемоглобіну
Саме він відповідає за доставку кисню до різних органів. Якщо кисню не вистачає, з’являється стан, при якому організм сигналізує про слабкість – виникає головний біль, запаморочення і тоді ж проявляється мерзлякуватість.
Щоб виправити ситуацію, додайте у раціон продукти, що містять залізо та інші поживні речовини:
- яблука,
- курагу,
- горіхи,
- гранат,
- родзинки,
- гречку,
- печінку,
- яловичину або індичку,
- шпинат,
- морську капусту тощо.
Також варто звернутися до лікаря, який може призначити діагностику і доповнити список корисних продуктів, що допоможуть підвищити рівень гемоглобіну.
Мала фізична активність
Малорухомий спосіб життя – одна із головних причин більшості проблем зі здоров'ям, у тому числі й з постійною мерзлякуватістю.
Виправити це дуже просто – варто більше рухатися і займатися фізкультурою
Вегетосудинна дистонія
Вегето-судинна дистонія (ВДС) – це не діагноз, а синдром, який лікарі використовують при комплексі різноманітних скарг і симптомів у пацієнта. Однією з таких скарг є погана терморегуляція організму – підвищена чутливість до тепла і холоду.
Якщо Вас мучать часті головні болі та запаморочення, Ви відчуваєте постійну слабкість і недостачу сну, швидко втомлюєтеся – пора до лікаря
Часті стреси
Душевний дискомфорт дуже часто викликає ланцюгову реакцію – тобто, коли Вам погано, погіршується не тільки настрій, а й самопочуття. Більшість людей мерзнуть після перенесеного стресу і в некомфортній обстановці.
Щоб цього уникнути, потрібно постаратися менше нервувати (легко сказати, важко зробити, знаємо Але це дійсно того варте).
Якщо уникнути стресової ситуації не вдається, можна скористатися традиційними лікарськими засобами на кшталт валеріани (АЛЕ тільки, якщо Ви певні, що не маєте протипоказань до застосування подібних препаратів)
Допоможе також повноцінний сон тривалістю не менше 8 годин і збалансоване харчування.
Нездоровий спосіб життя (кава, цигарки, алкоголь)
Шкідливі звички і велика кількість кофеїновмісних напоїв також впливають на нашу мерзлякуватість. Вони викликають звуження судин, що й призводить до відчуття холоду у кінцівках.
Нестача вітамінів A та Е
Вітамін А (ретинол) відповідає за нормальний обмін речовин і підтримує роботу нервової та серцево-судинної систем, а вітамін Е – зміцнює стінки судин. Приймати їх радять у комплексі.
Дисбаланс цих речовин може негативно позначитися на роботі печінки, яка частково відповідає за «розігрів» крові.
Вітаміни А та Е, які допоможуть менше мерзнути, можна знайти в:
- печінці,
- жовтку,
- молоці,
- болгарському перці,
- петрушці,
- кропі,
- чорносливі,
- оливковій олії,
- помідорах,
- листі салату,
- насінні,
- горіхах.
Ослаблений імунітет
Мерзлякуватість може з’являтися ще й через «підбитий» імунітет. Якщо організм ослаблений, йому важче підтримувати нормальну терморегуляцію.
Щоб перестати постійно мерзнути, треба підвищити захисні функції організму, подбавши про свій раціон, режим дня і спосіб життя загалом – більше фізичної активності й менше шкідливих звичок і все буде ОК
Радіо Трек: НОВИНИ