«Холера у Києві» – це вигадка. Фахівці спростували чутки
У столичній Держпродспоживслужбі розповіли, що таке холера та коли її востаннє фіксували в країні
Чутки про холеру в Києві не відповідають дійсності. Про це заявили у ГУ Держпродспоживслужби столиці.
За період з 1 по 13 червня від Державної установи «Київський міський центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України» інформації щодо виділення культур холерних вібріонів у воді відкритих водоймищ та реєстрації підозрілих випадків і випадків захворювання на холеру на території міста Києва не надходило, – йдеться у повідомленні.
Холера — це гостра кишкова інфекція, що виникає при вживанні харчових продуктів або води, заражених бактерією Vibrio cholerae. Передається інфекція фекально-оральним шляхом від людини до людини, частіше при вживанні забрудненої води, овочів, фруктів, при купанні, а також через їжу і при побутових контактах. Без вчасно наданого належного лікування холера може призвести до смерті.
Останні випадки холери в Україні реєстрували ще в 1998, 1999, 2007, 2011 роках:
- У 1998 році у Донецькій області 2 випадки та 1 випадок у Криму.
- В 1999 році 2 випадки у Дніпропетровській, 4 в Донецькій, 3 в Запорізькій та 1 випадок в одеських областях.
- У 2007 році було зареєстровано 1 випадок захворювання на холеру у Сумах.
- У 2011 році у Донецькій області – 33 випадки холери та 24 випадки вібріоносійства.
Широкому розповсюдженню холери сприяє вкрай незадовільний санітарно-комунальний стан окремих територій в умовах воєнного стану, зокрема, недостатнє забезпечення населення доброякісною питною водою, руйнування та аварійний стан каналізаційних мереж.
Фахівці Держпродспоживслужби зауважили, що в період з 1 червня по 1 жовтня двічі на місяць при температурі води вище 16 градусів спеціалісти проводять дослідження на холеру води відкритих водоймищ.
Радіо Трек: НОВИНИ