Гривня святкує 19 років

Сьогодні, 2 вересня, рівно 19 років тому в Україні в обігу з'явилася своя національна валюта – гривня

Саме так гроші називалися ще в часи Київської Русі та в період визвольної боротьби 1917-1920 років. П'ять перших років своєї незалежності Україна ще жила з купоно-карбованцями – жертвою значної інфляції 1992-1995 років, зумовленої економічною кризою перехідного періоду, зазначають у Нацбанку.

Грошова реформа тривала в державі два тижні – від 2 до 16 вересня 1996-го.

«У перший же день реформи за встановленим курсом було перераховано у гривні ціни, тарифи, оклади заробітної плати, стипендії, пенсії, кошти на рахунках підприємств, установ та організацій, а також вклади громадян. Карбованцеві вклади населення було перераховано у гривні за курсом 100 тисяч карбованців за одну гривню без будь-яких обмежень і конфіскацій із вільним їх використанням у гривнях», – згадують у НБУ.

Уже після 16 вересня 1996 року в готівковому обігу залишилася лише гривня, а купоно-карбованці зникли назавжди.

Долар на початку історії гривні коштував 1,76. Щороку через інфляційні процеси та економічні негаразди гривня втрачала свої позиції.

26 лютого 2015 року долар США сягнув максимального показника за всі роки – 30,01 гривні. Тобто він здорожчав у 17 разів порівняно з першопочатковим курсом у 1996-му. Сьогодні ж, 2 вересня 2015-го, офіційний курс долара від НБУ становить 21,79 гривні.

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Знайдено цуцика

  На території Метро знайдено цуценя рудого окрасу з нашийником. Тому, хто загубив улюбленця, прохання телефонувати:          

Більше оголошень