Громад у ПЦУ більшає, а мову богослужінь при переході можна не змінювати

Принаймні це не обов’язково робити одразу

На сьогодні на Рівненщині є 388 громад ПЦУ. Їхня частка зростає, адже з моменту, як ПЦУ отримала Томос, до них перейшло 52 громади, ще 18 долучилися від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну.

Таку кількість громад у ПЦУ на Рівненщині озвучив «Суспільному» очільник Рівненської єпархії Православної Церкви України, архієпископ Іларіон.

За його словами, священники московського патріархату приходять радитися, як зробити перехід. Є випадки, коли громади одноголосно вирішують перейти до ПЦУ. Кожен такий випадок окремий.

Журналіст запитав Іларіона, чи починають у церквах після переходу вести службу українською.

— Мова богослужіння — це не є якась обов’язкова умова в питанні переходу парафії від московського патріархату до нашої помісної церкви. Все відбувається, на мій погляд, абсолютно безболісно, лагідно і спокійно. Від громади залежить, чи хочуть вони одразу перейти на українську мову, чи робити це поступово. І оскільки це питання не є принциповим, то це найбезболісніше питання, до якого ми ніколи не повертаємось, - каже Іларіон.

Докладніше інтерв’ю Олексія Бухала з Іларіоном можна побачити тут:

Джерело: Суспільне

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Ольга Мартинюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень