

Знайте і минайте
Усі виробники хочуть зробити свою продукцію смачнішою, красивішою, яскравішою тощо. І роблять це ціною шкоди для нашого здоров’я, додаючи текстуруючі агенти, підсилювачі смаку, консерванти, барвники, сіль, жири, цукру…
Значна частина цих добавок – шкідлива.
Тому треба знати «ворога в лице» і обирати правильні та безпечні продукти. Пропонуємо вам перелік продуктів, де найбільше «бяки».
Читайте завжди етикетки. Найбільше добавок можна знайти у готових стравах – ковбасі, йогурті або десерті. Зазвичай там є глутамінова кислота, аскорбат кальцію, ацетат натрію, сорбінова кислота, карбонат калію, сорбіт...
Виробники використовують добавки для загущення, продовження термінів придатності, надання продукту кремоподібної текстури, кольору, підсолоджування, підкислення і т. д. Тож споживач отримує красивий, але не дуже здоровий продукт.
Є дозволені добавки, але вони можуть бути шкідливі для здоров'я, якщо ними зловживати. Для кожного продукту встановлений денний поріг, при перевищенні якого продукт може надавати негативні наслідки на організм.
Майже всі напівфабрикати, солодощі та фаст-фуд містять добавки. Тому їсти їх кілька днів підряд рівносильне щоденному передозуванню.
Найчастіше виробники додають сіль, бо вона дешевий підсилювач смаку і утримує вологу. Таким чином, додаючи сіль, вага їжі штучно і безкоштовно збільшується.
Багато виробників додають в свою продукцію рослинні жири, гідрогенізовані жири і т.д. Серед них — пальмова олія, яка підвищує рівень «поганого» холестерину в крові. Все більше і більше виробників вказують на упаковці, що в їх продукції немає пальмової олії, але варто пам'ятати, що це один з найдешевших інгредієнтів в світі і він присутній навіть в дитячому харчуванні.
Цукор є майже скрізь і в найрізноманітніших формах: сахароза, фруктоза, глюкоза, глюкозний сироп, глюкозно-фруктозний сироп, мальтоза, лактоза та ін. Ці цукри присутні в тістечках, цукерках, льодяниках, заготовках з солоного м'яса, крабових паличках, овочевих консервах, йогуртах тощо. Щоб обмежити ризик діабету і серцево-судинних захворювань, краще уникати цих видів цукру або хоча б обмежити.
Джерело: Ukr.Media
Радіо Трек: НОВИНИ
Хто після підвищення пенсій у липні отримає 6081 грн?
У супермаркетах змінили ціни. Скільки коштує цукор та сіль
Щось пронеслося над Рівним. У військовій адміністрації прокоментували
«Поцілунок долі» чекає на 3 знаки Зодіаку: Кому щаститиме до 2026 року
У ПФУ розповіли, якими будуть пенсії з 1 липня
Сомнологи пояснили, у чому причина одвічної втоми та сонливості
Хочете бути багатими – купуйте правильні продукти: перелік того, що притягує гроші
Неймовірно смачний торт без випічки за 10 хв: прості інгредієнти і ніякої мороки (РЕЦЕПТ)
Два продукти, які допоможуть вам відсвяткувати 100-ліття
Навіть, якщо «акція», минайте: Продукти, які не варто купувати
Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.
Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]
20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878