Французький бренд копіює «луки» українського безхатька Славіка (ФОТО)

Slavik's Fashion

VTMNTS 2022 / Slavik's Fashion

Львівський фотограф Юрко Дячишин викрив у плагіаті бренд VTMNTS - проєкт французького Vetements. Дячишин вважає, що одяг, представлений в лукбуці VTMNTS 2022, нагадує або ж копіює «луки» безхатька Славіка, якого він фотографував у 2011-2013 роках.

Дячишин познайомився зі Славіком на одній з центральних вулиць Львова. Фотографа зацікавив стиль одягу безпритульного, який кожен день з'являвся в новому образі.

Ось що Дячишин згадує про Славіка:

Він не тинявся з купою сумок, не копирсався в сміттєвих баках і не спілкувався з іншими бездомними. Він практично ніколи не з'являвся в одному й тому ж одязі, що дуже дивно і, очевидно, дуже складно для людини без даху над головою. Крім щоденної зміни одягу - а іноді і перевдягань двічі на день - Славік регулярно міняв зачіски, бороди і навіть голив пахви.

Дячишин публікував фотографії Славіка в інстаграмі Slavik's Fashion. Сторінка стала популярною, про неї написали багато зарубіжних ЗМІ, включаючи Vogue Paris, The Telegraph, Mirror, La Repubblica й Esquire.

У 2013 році Славік зник, але його образи продовжили надихати модельєрів.

Так, колишній дизайнер Vetements Демна Гвасалія у 2016-му  зізнався, що використовував деякі ідеї Славіка в новій колекції. Представники бренду навіть запрошували Славіка на покази в Париж і дуже здивувалися, дізнавшись, що він - справжній бездомний, а не модель.

Тепер же, після того, як Гвасалія в 2019-м пішов з компанії, бренд знову скопіював образ Славіка, вважає Дячишин:

Slavik's Fashion надихнув багатьох модельєрів (але не всі в цьому зізнаються). Особливо «надихається» ним бренд Vetements, і якщо першого разу вони хоча б згадали про це в коментарі для Vogue Paris, то в новій колекції, яка вийшла під маркою VTMNTS 2022, - ні-ні. Що цікаво, цього разу в деяких моментах був просто copy-paste.

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Оля Багній

Оля Багній

Знайдено паспорт

Знайдено паспорт на прізвище Єфімчук Анастасія.    

Загублено документи на Войцеховський

Загублено документи на прізвище Войцеховський Віталій. Прохання повернути загублене за винагороду.  

Знайдено ключі

Знайдено  ключі від автомобіля «Хюндай»    

Більше оголошень