![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
![На Рівненщину перевели начальника з Донбасу: він очолить ДСНС області](/uploads/media/d7/59/d759ac0ec4dab441354a2b710e664693_orig_thumb.jpg)
Чому це важливо?
Через війну школярі в Україні змушені вчитися дистанційно та за змішаною формою, а в умовах блекаутів і ці форми навчання під питанням.
Освітня експертка, фіналістка Global Teacher Prize Ukraine 2017, директорка полтавської школи № 38 Тетяна Веркалець розповіла, як це зробити. Також уточнила, у якому разі варто змінювати форму навчання дитини – зазначається у матеріалі 24 каналу.
Зараз для школярів доступні такі форми навчання:
Якщо батьків не влаштовує якість дистанційного навчання (обсяг матеріалу, форма зворотного зв’язку, якість інтернет-з’єднання), експертка радить перевести дитину на сімейну або екстернатну форму.
Cімейна (домашня) форма здобуття освіти — спосіб організації освітнього процесу дітей самостійно їхніми батьками. Відповідальність за здобуття освіти дітьми на рівні, не нижчому за стандарти освіти, несуть батьки.
Змішана форма має свої переваги й недоліки. У такому класі очно можуть навчатися діти, які живуть в Україні, а онлайн – їхні однокласники, що виїхали за кордон. У такому разі, як зауважує Тетяна Веркалець, на онлайн-уроках варто передбачити завдання для кожного учня для відпрацювання теми. Вчителі можуть пояснювати тему онлайн для всіх учнів, а відпрацьовувати у класі.
Якщо такий підхід не вдається реалізувати, краще перевести «дистанційників» на індивідуальні форми навчання, а очне проводити повноцінно.
Екстернат рекомендований дітям, які не можуть відвідувати школу, бо перебувають на окупованій території, в евакуації або в зоні бойових дій, а також учням, які потребують особливого темпу навчання. Також екстернами можуть стати учні, які прискорено опанували або бажають опанувати шкільну програму, – або ж, навпаки, з різних причин не змогли вчасно пройти атестацію.
Коли вчителі, що викладають на індивідуальній формі навчання, викликають школярів для перевірки знань, батьки можуть попросити школу про роз’яснення (якщо, наприклад, бояться відпускати дитину до закладу освіти через безпекову ситуацію). Такі школярі мають право за бажанням відвідувати лабораторні та практичні заняття, але не зобов’язані.
Тож, на думку експертки, варто спочатку з’ясувати всі питання зі школою, перш ніж розглядати варіант екстернату.
Радіо Трек: НОВИНИ
Від чоловіків, народжених у цих числах, потрібно тікати: щастя не буде
Знайшли куряче яйце біля будинку: Що робити з підкладом?
5 прізвищ, які вказують на те, що ваші предки були родом із Київської Русі
Здобне «віденське тісто»: Пиріжки з яблуками просто танутимуть у роті
Що 26 липня потрібно заховати від усіх, щоб привернути щастя у дім: народні прикмети
Відновлення навчального процесу на Рівненщині: як будуть навчатися школярі та студенти
Навчання в умовах війни: що кажуть в Міносвіти?
У мерії пояснили, чому одні школярі Рівного навчатимуться очно, інші - дистанційно
Рівненщина переходить у «ЖОВТУ» зону
З майже 1000 закладів освіти на Рівненщині лише 120 мають необхідний рівень вакцинації (ПЕРЕЛІК)
Знайдено паспорт Василюти Аріни Миколаївни 2006 р-н. Документ можна забрати у чергового на першому поверсі Міськвиконкому, що на вулиці Соборній, 12а
Загублені документи, видані на ім'я та прізвище Микола Скібінський: студентський квиток, посвідчення водія, id картка. А також техпаспорт на мотоцикл, виданий на ім'я та прізвище Олена Скібінська.
Знайдено автомобільні номера ВК1273НА , ВК7773ВК