Екс-рівнянка розповіла, чому не хоче бути похованою у Португалії (ФОТО)

Жінка живе у цій країні вже близько 20 років

Кладовище у Португалії

Ольга народилася і виросла в одному з районів Рівненщини (на її прохання справжніх імені, прізвища і району не називаємо). Але майже все доросле життя провела у Португалії, де й нині мешкає з родиною. Чому не хоче після смерті бути похованою у Португалії, пояснює так:   

"Португалія - маленька країна. І тут не вистачає землі для поховань. Якщо померла людина, і родичі її хочуть поховати в землю, вони мають заплатити за місце на кладовищі. А це дорого.

 

Якщо все-таки спромоглися купили землю на кладовищі, вони в труні ховають покійника на шість-вісім років. Саме стільки часу треба, щоб тіло розклалося. Буває, що в труну заливають якусь рідину хімічну, щоб тіло розклалося швидше. 

 

Потім виймають труну, кістки складають в маленьку коробочку з написом, і кладуть у щось на зразок сімейного склепу, де ще є коробки з кістками інших родичів. А в могилу, з якої дістали покійника, поховають іншого члена родини".

Склеп у Португалії

За словами Ольги, якщо рідні не мають коштів, щоб придбати місце на кладовищі, то покійника спалюють у крематорії і урну з прахом поміщають у склеп. Спалювання коштує 500 євро. 

"Я назвала їхні поховання "склепи", - каже жінка. - Хоча по-португальськи "gavetas" означає "шухляди", у яких зберігається прах покійників. Люди перед 1 листопада ( День всіх святих) приходять до цих шухляд, приносять квіти. Як виглядають склепи - видно на фото. Приміром, оце з фотанами - кладовище у місті Фаро".

Склеп (шухляди для праху покійників) у Фаро

Похорон у Португалії, розповіла Ольга, обходиться у понад 1000 євро. А нещодавно, за словами жінки, вона була на похороні у друга-голландця. То все було отак:

"Перед церемонією поховання роздають програму похорону, у якій вказано, хто виступає, за ким, коли яка музика грає, коли молитва. Всі близькі покійного готують виступи, згадують цікаві моменти з його життя, смішне про нього. У Португалії живе багато національностей. І кожна ховає людину за своїм звичаєм. Тобто, приміром, у корінних португальців програм похорону нема. А ось поминального застілля у Португалії не робить ніхто". 

Незважаючи на красиву церемонію похорону у Португалії, Ольга каже:

"Я напишу заповіт, щоб мене, як помру, на Рівненщину відправили. У нас в Україні хоча б після смерті гарно і комфортно!"

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Мирослава Опанасик

Мирослава Опанасик

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень