ON-LINE

У поліції Рівненщини заспокоїли: колапсу з похованнями не буде

середа, 14 березня 2018
Зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які набирають чинності з 16 березня, наполохали громадян

Адже частина ЗМІ інформувала, що тепер доведеться обов’язково робити експертизу всіх тіл померлих, а дозвіл на експертизу видаватимуть суди. А оскільки суди не справлятимуться з таким додатковим навантаженням, і місця в моргах на всі трупи не вистачатиме, може статися катастрофа.

Втім, начальник слідчого управління Головного управління поліції Рівненщини Олександр Панасюк на брифінгу пояснив, що зміни до законодавства ніяким чином не вплинуть на пересічних громадян, а лише завдадуть клопоту слідчим і суддям.

Якщо людина помирає за місцем свого проживання, досягла відповідного віку, коли отримане лікарське свідоцтво про смерть, абсолютно нема ніякої необхідності направляти тіло на проведення судово-медичної експертизи. У цьому плані нічого не міняється.

 

Законодавець змінив тільки один момент – призначення експертизи. Все.

За словами Олександра Панасюка, зміни, що стосуються експертизи трупів полягають лише в тому, що раніше рішення про експертизу приймав слідчий, а тепер йому доведеться звертатися за цим у суд. Суд має право ухвалити рішення з цього приводу протягом 1-5 днів. А якщо у судді не виходитиме розглянути клопотання, ніхто не зможе змусити його винести ухвалу раніше. І це, вважає Олександр Панасюк, ускладнюватиме розслідування кримінальних проваджень.

 

 

Мирослава Опанасик Радіо Трек

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Зник Папуга

    Сьогодні в районі села Біла Криниця зник ручний папуга сірого кольору з червоним хвостом,...
  • Втрачено сумку та гаманець з документами

    Напередодні ввечері з автомобіля, що стояв біля приймального відділення дитячої лікарні на...
  • Зник Йорк

    У районі Глибокої, приватний сектор між Текстильником та Гаражами загубилася собака породи...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного