Дві дороги Рівненщини віддадуть у концесію

Це дороги міжнародного значення

Вчора у Кабміні презентували Першу програму державно-приватного партнерства (ДПП) у дорожній галузі. В її межах відібрали перші шість ділянок доріг України загальною протяжністю 1500 км для пілотних проєктів. 

Міністр інфраструктури Владислав Криклій пояснив, що ці шість доріг відбирали, щоб отримати максимальний ефект від вкладання коштів, і щоб якомога більше українців відчули покращення доріг. Адже вони сполучають 10 областей України, де проживає понад 12 мільйонів жителів.

Серед відібраних - і дві дороги, які проходять Рівненщиною:

Київ-Житомир-Рівне (ділянка траси Київ-Чоп М-06)

 

Ягодин-Ковель-Луцьк (М-07, М-19).

У капітальний і поточний ремонти першої дороги орієнтовно планують початкове інвестування 370 млн доларів, другої - 240 млн.

За словами Владислава Криклія, їх передадуть в експлуатацію приватним інвесторам у наступні два роки. І проєкти передбачають подальше утримання дороги інвестором протягом наступних 20-25 років.

Ми вже маємо перші успішні приклади передачі у концесію портів. Тепер працюємо над підготовкою проєктів концесії у дорожньому секторі, - сказав міністр.

Нагадаємо, що про передачу доріг в Україні говорять з 2018 року. Але поки жодну дорогу приватним власникам не передали. До речі, раніше говорили, що така передача доріг передбачає платний проїзд ними, а тепер Владислав Криклій каже:

Це не про платні автошляхи, а про "дороги в розстрочку", коли держава залучає приватні інвестиції у будівництво, а інвестор реалізує проєкт за свої гроші та після здачі дороги в експлуатацію отримує платежі від держави.

Довідка: концесія - це договір про передачу природних багатств, підприємств, інших господарських об'єктів, що належать державі чи територіальній громаді, в тимчасову експлуатацію іншим державам, іноземним фірмам, приватним особам.

За інформацією Урядового порталу

Наші новини у Тelegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4 

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Знайдено самокат

В районі Лебединки знайдено дитячий самокат. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:  

Більше оголошень