Два закордонних паспорти: чи дозволено це в Україні у 2024 році
Та коли документ визнають недійсним
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон – це документ, що посвідчує особу й підтверджує громадянство України особи, на ім’я якої він був виданий. Паспорт для виїзду за кордон дає право на виїзд з України або на в’їзд в нашу країну.
Відповідно до законодавства кожен українець має право мати два чинних закордонних паспорти. Якщо людина хоче отримати новий закордонний паспорт, а термін дії іншого ще не скінчився - то вона має право залишити його.
Попередній (або один з попередніх) закордонний паспорт підлягає анулюванню у разі якщо:
- закінчився термін його дії;
- у разі зміни інформації.
Найчастіше другий закордонний паспорт виготовляють, якщо закінчився термін дії старого або були змінені особисті дані. Закордонний паспорт виготовляється у формі книжечки. Правий форзац документа містить безконтактний електронний носій.
При оформленні нового закордонного паспорта старий вилучається та анулюється шляхом пробиття не менше як двох отворів в машинозчитувальний зоні.
Бувають випадки, коли старий паспорт для виїзду за кордон потрібен з певних причин. У цьому випадку анульований паспорт може не вилучатися за заявою особи, якій належить документ.
Виняток становить зміна прізвища – у цьому випадку залишити старий закордонний паспорт як чинний - неможливо.
Нагадуємо, що закордонний паспорт видається:
- на чотири роки – особам, які не досягли 16-річного віку;
- на десять років – особам, які досягли 16-річного віку.
Строк дії закордонного паспорта на період воєнного стану продовжується автоматично з дня його припинення.
Джерело: ФАКТИ
Радіо Трек: НОВИНИ