Дошку американцю, який мав українське коріння, встановили у центрі Рівного (ФОТО)

Пам'ятку встановили у районі, де раніше проживали його батьки

У Рівному встановили пам’ятну дошку,  присвячену 100-річчю від дня народження «батька мюзиклів», всесвітньовідомого композитора і диригента Леонарда Бернстайна.

Батьки музиканта до Першої світової війни проживали у Рівному, а потім емігрували до Америки, де він народився.

Ініціатор встановлення пам’ятного знаку - голова джаз-клубу «Джем» Сергій Гемберг:

Ця дошка символізує пам’ять до великої людини, пам’ять до Леонарда Бернстайна, який визнаний одним з найвагоміших музикантів в історії сучасної Америки. Його ім’ям назвали рік в Америці цьогоріч.

 

І ця спадщина є корінням з міста Рівного.

На творчість композитора вплинули українсько-єврейські музичні традиції, які шанували його батьки, зазначив аташе з питань культури американського посольства Шон О’Хара.

Єврейське походження Берстайна, емігрантський досвід і американське середовище сильно вплинуло на його музику. У США кожен знає мюзикли Леонарда Бернстайна. Його мюзикли стали невіддільною частиною американської культури. Його симфонічну і камерну музику люблять і виконують у всьому світі. 

Леонард Бернастайн був головним диригентом Нью-Йоркської філармонії, а найвизначнішою роботою композитора став мюзикл «Вестсайдська історія», який отримав 10 Оскарів.

Пам’ятну дошку у Рівному можна побачити на вулиці Симона Петлюри, 13, де колись у єврейському кварталі проживали його батьки.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень