Догляд в обмін на квартиру. На Рівненщині уклали 24 таких угоди
Про довічне утримання
Минулого року нотаріуси Рівненщини посвідчили 24 договори довічного утримання, - зазначає заступниця начальника Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції у Рівненській області Оксана Сальчук.
За її словами враховувати треба чимало нюансів, головне, щоб довічне утримання було добросовісне.
Договір довічного утримання вважається укладеним з моменту передання майна. Це домовленість двох сторін, за якою одна сторона (відчужувач) передає у власність другій стороні (набувачеві) житловий будинок, квартиру або їх частину, інше нерухоме або рухоме майно, яке має значну цінність, на заміну чого набувач зобов’язується забезпечувати відчужувача утриманням та (або) доглядом довічно.
Для договору довічного утримання передбачена обов’язкова письмова форма та нотаріальне посвідчення. Недотримання цієї вимоги тягне за собою визнання договору недійсним.
При укладанні договору довічного утримання сторони повинні визначити всі види матеріального забезпечення, обсяг, способи та форми догляду, їх періодичність, якість та зміст, наприклад:
- вид і кількість харчування – скільки разів на добу, калорійність та окремі елементи;
- медичне обслуговування – вид послуги медичного обслуговування, які ліки необхідні, їх кількість і приблизна вартість;
- матеріальне забезпечення - чітко визначена грошова сума, черговість виплат грошових сум тощо.
У разі смерті відчужувача набувач зобов’язаний поховати його, навіть якщо це не було передбачено договором довічного утримання.
Якщо частина майна відчужувача перейшла до його спадкоємців, витрати на його поховання мають бути справедливо розподілені між ними та набувачем.
Якщо спадкоємці відмовляються від майна, воно повертається відчужувачу, а договір вважається припиненим.
Договір довічного утримання може бути розірваний лише на підставі рішення суду.
Докладніше - на сайті Мінюсту
Радіо Трек: НОВИНИ