

Цікава історія про два канали для радянських громадян
Якийсь час телевізори у Радянському Союзі були справжньою розкішшю. Та вже до середини століття така техніка стала невід’ємною частиною кожної оселі.
Навіть попри те, що тогочасні телевізори транслювали усього 2 канали (при можливості у 12!) Виникає логічне запитання: чому???
Звісно, перші радянські телевізори були досить примітивними. Вони показували лише одну програму, тож комплектація навіть не передбачала наявність перемикача.
Телевізор із перемикачами на 3 канали з’явився лише на початку 50-х років. Цей телевізор мав назву «Север».
У 1955 році з’явився «Авангард-55». На цьому телевізорі був перемикач для 5 каналів
А от 12-канальний телевізор почали випускати в СРСР лише у 1957 році. Носив він яскраву та гучну назву «Рубін-101», але при цьому транслювалася по цьому телевізору, як і раніше, лише одна програма.
Повноцінна друга програма з’явилася на цьому телевізорі лише в середині наступного десятиліття, у 1965 році. Спершу вона була доступна лише жителям столиці, та згодом почала доходити і до жителів більш віддалених країв.
Коли телевізори тільки почали виробляти, у містах почали встановлювати телевізійні вежі – одна вежа на весь населений пункт. Діапазон сигналу був 30-70 км.
За таких умов у мешканців центральних міських районів не виникало жодних проблем, а ось до приміських та заміських зон телемовлення просто не доходило – сигнал губився. Тому зростала потреба у будівництві додаткових телевізійних вишок.
І вже на цьому етапі виникли технічні труднощі.
Сигнали з кількох телевеж перебивають один одного, у результаті з’являються сильні перешкоди на каналах. Для того, щоб мінімізувати це, програми з різних вишок транслюються відразу кількома каналами.
Для повноцінного та комфортного мовлення двох програм знадобилося транслювати їх аж на 12 каналах!
Джерело: gsminfo
Радіо Трек: НОВИНИ
«Коли на трон зійде восьмий»: що казала Ванга про закінчення війни в Україні
Які номери квартир притягують багатство та щастя, а які - бідність?
У кого ще залишилися долари: українців попередили про обмін валют
Додадуть більш ніж 500 гривень: у кого зросте пенсія з 1 травня
Виїхали і не повернулися: що загрожує українцям, котрі вирішили «перечекати» мобілізацію за кордоном
Популярні в СРСР ласощі робили на основі бичачої крові: діти їли замість цукерок
Могли дозволити собі лише заможні люди: які продукти були елітними в СРСР?
За ними полюють колекціонери: 5 радянських медалей, які коштують десятки тис. грн (ФОТО)
5 звичок із СРСР: від чого потрібно назавжди відмовитися, щоб не жити минулим?
Країна заздрощів: 5 побутових «жаб», які душили кожного в СРСР
У Рівному поряд з кафе "Fortissimo" знайдено пенсійне посвідчення, на ім'я Ремізова Віра Олексіївна За деталями звертайтесь за номером: +380964330774
У Рівному шукають вівчарку по кличці Луна. Зелений ошийник, зникла в районі Боярки 5 лютого. Номери власників: 0969732925
Біля магазина «Копійка» на розі вулиць Грушевського та Гайдамацької (колишня Струтинської) знайшли ключі. Телефонувати за номером: 0689097415