ON-LINE

Діти жертв політичних репресій з Рівненщини отримають особливий статус

п'ятниця, 05 липня 2019
Почала роботу комісія

Праворуч - Василь Перета. Син репресованих мешканців Рівненщини. У 1950-му його батьків за непокору радянській владі депортували до Хабаровського краю на дальній Схід Російської РСР (Це втричі далі, ніж Лондон). Під час спількування з журналістами, які запитують про його батьків, пана Василя переповнють емоції. Він перериває інтерв'ю та відходить до вікна, аби заспокоїтись і витерти сльози.

Дітям жертв політичних репресій з Рівненщини нададуть особливий статус. Сьогодні відбулося перше робоче реабілітаційної комісії у Рівненській ОДА.

Голова комісії історик Андрій Жив’юк розповідає, що діти репресованих комінустами осіб, згідно з новим законом теж мають бути реабілітовані. Сьогодні розглядали перші подані заяви, говорить Андрій Жив’юк:  

Це шість осіб – люди, які народилися, коли їхні батьки перебували на спецпоселеннях. Відповідно до нового закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій» - вони також визнаються потерпілими від репресій і підлягають реабілітації.

Комісія перевіряє історичні документи та визначає, чи можна надавати дитині репресованих такий статус. Далі заяву людини розглядатиме вже Національна комісія з жертв репресій.

Такі люди отримуватимуть відповідне посвідчення та низку пільг, таких, як безкоштовний проїзд у громадському транспорті, соцвиплату тощо.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4  

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

  • Робота

    Робота. Ескаваторник. У Рівному. На будівництво. Висока оплата, постійна...
  • Знайдено посвідчення водія на прізвище Ільчук

    У Рівному знайдено посвідчення водія на прізвище Ільчук Валерій. Власник документу омже...
  • Знайдено іноземні документи

    Сьогодні у Рівному в районі Ювілейний,  навпроти магазину Форд, знайдено іноземні...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного