Діти жертв політичних репресій з Рівненщини отримають особливий статус

Почала роботу комісія

Праворуч - Василь Перета. Син репресованих мешканців Рівненщини. У 1950-му його батьків за непокору радянській владі депортували до Хабаровського краю на дальній Схід Російської РСР (Це втричі далі, ніж Лондон). Під час спількування з журналістами, які за

Дітям жертв політичних репресій з Рівненщини нададуть особливий статус. Сьогодні відбулося перше робоче реабілітаційної комісії у Рівненській ОДА.

Голова комісії історик Андрій Жив’юк розповідає, що діти репресованих комінустами осіб, згідно з новим законом теж мають бути реабілітовані. Сьогодні розглядали перші подані заяви, говорить Андрій Жив’юк:  

Це шість осіб – люди, які народилися, коли їхні батьки перебували на спецпоселеннях. Відповідно до нового закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій» - вони також визнаються потерпілими від репресій і підлягають реабілітації.

Комісія перевіряє історичні документи та визначає, чи можна надавати дитині репресованих такий статус. Далі заяву людини розглядатиме вже Національна комісія з жертв репресій.

Такі люди отримуватимуть відповідне посвідчення та низку пільг, таких, як безкоштовний проїзд у громадському транспорті, соцвиплату тощо.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4  

Загублено сумку з телефоном

В районі головного корпусу Водного університету загублено чоловічу чорну сумку на пояс з мобільним телефоном. Прохання повернути загублене за винагороду.    

Загублено документи на Романюк

  Загублено сумку з документами на прізвище Романюк Валерій. Велике прохання повернути документи за винагороду.      

Загублено документи на Музичук

Загублено гаманець з документами на прізвище Музичук Андрій. Прохання повернути за винагороду.    

Більше оголошень