Діра у держбюджеті досягла колосальних розмірів, що буде з пенсіями? (ФОТО)

Важлива заява

Діра в державному бюджеті України різко збільшилася. Це неминуче позначиться на виплатах.

План доходів державного бюджету в першому півріччі 2020 року не виконаний на 38 млрд. грн.., або 7,8%, повідомляє прес-служба Рахункової палати.

Зокрема, підбиваючи підсумки виконання основного кошторису країни за 6 місяців, Голова Рахункової палати Валерій Пацкан відзначив поглиблення негативних тенденцій в економіці, про що, зокрема, свідчать: зниження реального ВВП на 6,7% (у I кварталі – на 1,3%); зниження випуску промислової продукції на 8,3% (у I кварталі – на 5 %); зниження імпорту товарів і послуг на 19,7% (у I кварталі – на 4,8%); зменшення кредитування і відплив прямих іноземних інвестицій.

Серед головних причин він назвав те, що фактичний курс гривні в січні-червні був нижче прогнозованого, а також – різке зниження імпорту та відповідних митних надходжень.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан

За даними Рахункової палати,

Загальний обсяг державного і гарантованого державою боргу в першому півріччі збільшився на 13,6%, сягнувши  –  2,3 трильйона гривень.


При цьому 60% суми зростання відбулися за рахунок девальвації з початку року гривні до іноземних валют.

У результаті

Витрати на погашення та обслуговування боргу склали 220 млрд грн, або майже третину загальних витрат держбюджету в першому півріччі 2020 року, що призведе до зниження фінансових можливостей для втілення в життя інших бюджетних програм.

Зазначимо, держбюджет нещодавно був переглянутий. Дефіцит у ньому було збільшено втричі – до 298,4 мільярда гривень (раніше було 96,3 мільярда). Він збільшився втричі.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак вважає, що у зв'язку з карантинними обмеженнями бюджет не отримає близько 150-200 млрд. гривень доходу, тож уряд змушений збільшувати дефіцит, аби продовжити фінансувати пенсії та інші виплати, однак безкінечно такий стан речей підтримувати буде неможливо.

Наші новини у Тelegram. Номер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень