Ділить вчителів на дві категорії: Конституційний суд визнав дискримінаційним освітянський закон

Йдеться про норми закону «Про повну загальну середню освіту», що стосується пенсіонерів

КСУ визнав неконституційним припис Закону України «Про повну загальну середню освіту», яким було порушено принцип рівності.

У вівторок, 7 лютого, на пленарному засіданні Конституційний Суд України ухвалив Рішення щодо відповідності Конституції України (конституційності) приписів абзацу третього частини другої статті 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту».

Відповідно до припису, який оскаржується,  педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.

У Конституційному суді встановили, що цей припис призвів до поділу педагогічних працівників на дві категорії та створив умови для дискримінаційного підходу до однієї із них, а саме поставив у нерівне становище тих педагогів, які досягли пенсійного віку та отримують пенсію.

Суд визнав зазначений припис Закону України «Про повну загальну середню освіту» такими, що НЕ ВІДПОВІДАЄ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Знайдено один навушник Apple Air pods

На вулиці Княгині Ольги у Рівному знайдено навушник Apple Air pods. Якщо він ваш - телефонуйте

Знайдено документи на прізвище Кірюшин

У Рівному знайдено документи, на прізвище Кірюшин Володимир. Власник може телефонувати:

Втрачено посвідчення УБД

У суботу 25 лютого у Рівному  було втрачено посвідчення УБД, на прізвище Полюхович Юрій. Ймовірно документи згубили у тролейбусі №1 близько 10:30 ранку. Прохання повернути за винагороду. Телефонуйте:

Більше оголошень