Рівненські ІТ-спеціалісти вразили оцінками: ані комфорту, ані безпеки. Але...
Рівне - усередині рейтингу міст DOU, або Де в Україні айтішнику жити добре
Де в Україні айтішнику жити добре? Відповідь на це питання шукали фахівці компанії DOU.
За даними досліджень, найкомфортнішими є невеликі міста на заході України — наприклад, Івано-Франківськ, який очолив рейтинг. Але для побудови ІТ-кар’єри, схоже, все-таки потрібно мешкати у великих містах, а точніше — у Києві. Проте, можливо, найближчим часом ІТ-ринок трансформується, і тоді переваг у столиці залишиться ще менше.
Спойлер.
Рівне – на «восьмій» позиції у рейтингу.
Найвище рівненські айтішники оцінюють рівень освіти, транспортне сполучення та зручність проживання.
Все інше отримало вкрай низький показник.
Тож, на перші позиції в рейтингу вийшли міста середнього розміру, потіснивши міста-мільйонники.
Нині близько 85% ІТ-спеціалістів живуть у п’яти найбільших містах України.
Проте ці обласні центри, як показують дані, не є найзручнішими. Великі міста мають такі переваги, як хороший розвиток ІТ-сфери, високі зарплати ІТ-спеціалістів, велику кількість вакансій та ІТ-компаній, багато профільних заходів. Також у них кращі можливості для освіти та краща медицина.
Проте в інших сферах помітно кращі показники мають міста середнього розміру. Насамперед це стосується цін, зокрема на нерухомість, зручності пересування містом, екологічної ситуації та рівня злочинності.
Найвищий рівень лояльності серед спеціалістів, що мешкають в Івано-Франківську, Львові, Вінниці, Харкові та Чернігові (понад 8 балів).
Рівне отримало 7-8 балів.
Найнижча оцінка — у Херсона, Запоріжжя, Чернівців, Миколаєва (менше як 5 балів).
У категорії «можливості для айтішників» як за статистичними даними, так і за опитуванням ІТ-фахівців, лідирують три міста — Київ, Харків, Львів.
Найгірша ситуація з можливостями в ІТ у Кропивницькому, Херсоні та Сумах.
Цікаво, що в Харкові за статистичними даними більше, ніж у Львові, вакансій, компаній, що розміщують вакансії, та ІТ-спеціалістів. Але за суб’єктивними оцінками щодо ІТ-перспектив у Львова вищі бали.
Щодо транспортного сполучення, то найбільше задоволені транспортним сполученням айтішники, що мешкають у Києві та Львові.
З велоінфраструктурою все погано по всій Україні, окрім Вінниці. Загалом Вінниця у цій категорії посіла перше місце з високими оцінками зі всіх пунктів.
Погані дороги й затори — проблема не тільки Києва, а й Чернівців (тут навіть нижчі оцінки, ніж у столиці), Одеси, Херсона та Львова.
Якість громадського транспорту — теж велика проблема всієї країни.
До речі, згідно з даними рейтингу, найкомфортнішим містом можна назвати Вінницю — за всіма пунктами немає оцінки, нижчої за 3,5.
Київ у цій категорії посів лише 13-те місце. У нього низькі оцінки щодо стану ЖКГ та інженерних мереж, а також стану вулиць і будівель.
Щодо освіти, то лідирує Харків. У місті доволі багато закладів вищої освіти — приблизно на третину більше, ніж у Львові. І найвища (зі Львовом) оцінка якості освіти — 3,91.
Медицина. На першому місці Київ. А ось далі йде Івано-Франківськ. У місті доволі високі показники щодо кількості лікарів та лікарняних ліжок. А ще одна з найвищих оцінок якості медичних послуг.
Рівень злочинності – ще один показник рейтингу.
За даними офіційної статистики, захід України безпечнішій за інші регіони.
Це підтверджує й опитування ІТ-спеціалістів. Ті, хто мешкає на заході, поставили вищі оцінки щодо особистої безпеки та безпеки майна.
Рівненські спеціалісти оцінили рівень злочинності у місті на 8 з 22 запропонованих балів.
Три найбезпечніших українських міста — Івано-Франківськ, Тернопіль, Вінниця. Найнебезпечнішими є Миколаїв і Київ.
А щодо ситуації з екологією, то найгіршою її визнали у Дніпрі, Кропивницькому та Харкові. Якщо дивитися лише на опитування ІТ-спеціалістів, то найнижче екологічну ситуацію оцінили мешканці Дніпра, Запоріжжя та Києва.
Наші новини у Telegram. Номер Радіо ТРЕК у Viber: 063-73-4-106-4
Радіо Трек: НОВИНИ