Депутатка запропонувала смертну кару для українських військовослужбовців: законопроєкт – у ВР (ФОТО/ОНОВЛЕНО)

Пропонує дозволити командирам вбивати підлеглих

Нардепка від «Слуги Народу» Мар'яна Безугла ініціювала відновити в Україні смертну кару. Зокрема, вона подала на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який дозволяє командирам убивати підлеглих у бойовій обстановці у випадку непокори.

Статут ЗСУ дозволяє застосування зброї для припинення кримінального порушення, якщо в інший спосіб її припинити неможливо. Відповідні накази командир може надавати підлеглим.

Кримінальними правопорушеннями за умов воєнного стану, бойової обстановки вважається таке: непокора, опір чи загроза начальнику, застосування насильства, дезертирство.

У командирів і зараз є право застосовувати зброю проти порушників статуту, проте в редакції закону, що діє, є уточнення — «не призводячи до смерті військовослужбовця».

З нової версії цей рядок хочуть забрати.

Проєкт закону з'явився на сайті парламенту Авторами документа є нардепи «Слуги Народу» Мар’яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.

ОНОВЛЕНО

Станом на 14-00 стало відомо, що депутати СН опам'яталися і відкликали свою ініціативу. Ймовірно, причиною цього став широкий розголос та критика українців.

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Юлія Вознюк

Юлія Вознюк

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень