Депозитний прогноз на початок листопада: експерт здивував порадою, в якій валюті вигідніше тримати збереження
Це стало дуже популярним
Зараз гривневі депозити є найпростішим і найпривабливішим інструментом для збереження та примноження статків громадян. Це і не дивно, адже прибутковість таких вкладів майже у 2-2,5 раза вища, ніж у валютних.
Що відбувається на ринку гривневих депозитів
Відбулася зміна розміру облікової ставки на 4 відсоткові пункти – до 16%. Після цього тенденції в сегменті гривневих депозитів докорінним чином не зміняться, вважає банкір Дмитро Замотаєв, повідомляє 24 Канал. Адже, починаючи з вересня, триває процес поступового зниження ставок за вкладами.
Наступний тиждень може стати кульмінаційним з відкриття нових вкладів, при цьому пріоритетними для клієнтів будуть депозити з розміщенням від 3 до 6 місяців, за якими дохідність ще деякий час залишатиметься найбільш привабливою – це до 15% річних.
Наразі частка таких депозитів вже перевищує 61-62% від загального обсягу нових вкладів.
На думку експерта, починаючи з другої половини листопада, дохідність вкладів може дещо зменшитися. Це результат продовження тренду, який виник після скорочення ставок за 3-місячними депозитними сертифікатами до 20%.
За оцінкою банкіра, ситуація виглядатиме так:
- у депозитах з розміщенням від 9 до 12 місяців ставки скоротяться в середньому до 14%;
- депозити на 3-6 місяців – до 14,5% річних.
Прогнози розвитку валютних депозитів
В сегменті валютних депозитів спостерігається період стагнації. Однак вже з другої половини листопада цілком можливо, що набиратиме обертів тенденція до повільного зниження дохідності за такими вкладами. Адже ще наприкінці жовтня близько 20% комбанків знизили дохідність за валютними депозитами відразу на 0,6% пунктів.
Середня дохідність за доларовими збереженням з розміщенням до 1 року знизилася до 2,8-2,9% річних, за аналогічними вкладами у євро – до 2-2,1% річних.
- Можемо припустити, що вже до кінця листопада понад 50% банків зменшать ставки за валютними вкладами, а середні ставки скоротяться до 2,6% річних на вклади в доларах, та до 1,8% річних на вклади у євро – вважає Замотаєв.
Отже, ситуація в сегменті депозитів залишається вельми прогнозованою: чим міцніша гривня та стабільніша економіка, тим менші ставки за гривневими вкладами.
Однак чистий прибуток досі залишається досить високим, що може спонукати громадян до відкриття вкладів саме в національній валюті. І найголовніше: пріоритетним для вкладників залишатимуться саме гривневі депозити з терміном розміщення від 3 до 6 місяців.
Радіо Трек: НОВИНИ