ON-LINE

Де на Рівненщині найбільш брудні водойми і повітря (ІНФОГРАФІКА)

вівторок, 19 червня 2018
Лабораторний центр відобразив зібрані дані на карті

Рівненський обласний лабораторний центр представив картографування Рівненської області на підставі систематизованих в розрізі районів даних спостережень за окремими факторами середовища життєдіяльності людини.

Санітарно - гігієнічна оцінка територій ґрунтувалась на результатах досліджень, які були проведені у 2017 році.

Моніторинг здійснювався:

 • за якістю питної води, що споживає населення;
 • за станом води поверхневих водоймищ в місцях відпочинку та проживання;
 • за станом забруднення шкідливими речовинами атмосферного повітря;
 • за станом забруднення ґрунтів населених пунктів;
 • за рівнем шумового забруднення населених місць;
 • за рівнем радіаційного забруднення.

Стан безпеки проживання населення в районах та окремих містах оцінювався за п’ятибальною системою: «відмінний», «задовільний», «посередній», «незадовільний» та «критичний». Фахівці лабораторного центру пояснюють, що таке формулювання не є гігієнічною чи медико-екологічною класифікацією, а є суто умовною оцінювальною шкалою.

Порівняно і багатьма іншими містами України, Рівне є містом із дуже незначним рівнем забруднення. Але відносно смт Зарічне негативних чинників довкілля, які впливають на здоров’я у Рівному  значно більше.

Щодо стану питної води, лабораторний центр зазначає:

Найбільший відсоток досліджених проб питної води, які не відповідали санітарним вимогам, спостерігався в Корецькому та Сарненському районах.  

Щодо стану води поверхневих водоймищ, то за 2017 рік у Рівному з оз. Басів Кут щотижнево проводились лабораторні дослідження води і жодного разу якість її не відповідала за всіма показниками безпеки.

В Костопільському районі вода р. Замчисько не відповідала вимогам санітарних норм у 83% випадках за санітарно – хімічними та 77,5% - за мікробіологічними показниками.

Понад 30% досліджених проб води поверхневих водоймищ, відібраних в місцях масового відпочинку населення Гощанського району, також мали відхилення. 

Значно краща якість води з поверхневих водоймищ спостерігалась у Корецькому та Острозькому районах.

Щодо забруднення атмосферного повітря, минулого року перевищення гранично допустимих концентрацій  шкідливих речовин фіксувались в містах Рівне, Сарни, Костопіль, Березне, смт Гоща та Рокитне та в с. Маслянка Млинівського району.

Найбільш забруднене повітря спостерігалось у м. Костопіль, через надмірну концентрацію в ньому формальдегіду і сірчистого ангідриду; в м. Сарни, де було виявлено перевищення у середньодобових пробах пилу, діоксиду азоту, сірчистого ангідриту та формальдегіду; в м. Рівне, де виявлено перевищення ГДК формальдегіду, фенолу та діоксиду азоту.


Бактеріальне забруднення ґрунту в 2017 році виявлено в Березнівському та Радивилівському районах. Значна кількість проб ґрунту, забрудненого яйцями гельмінтів, припадає на Дубенський, Острозький, Радивилівський, Сарненський райони та м. Рівне.

Значна кількість територій області використовується для зберігання непридатних для використання пестицидів та забруднюється через неналежне поводження з ТПВ в місцях їх видалення.

Найбільший вплив шуму зазнало населення міст Рівне та Сарни. З меншими рівнями звуку, але у значній кількості досліджень фіксувались перевищення шуму в містах Здолбунів, Костопіль та Острог, в селищах міського типу Володимирець, Гоща та населених пунктах Рівненського району.
 

Відносно «тихими» були селища міського типу Рокитне, Зарічне і Млинів, міста Березне, Вараш та Радивилів, в яких перевищення допустимих рівнів шуму не реєструвалось або було незначним.


 

З харчових продуктів найбільш забрудненим, за результатами радіаційного моніторингу, є молоко. У трійку лідерів за рівнем його забруднення цезієм-137 увійшли Рокитнівський, Дубровицький та Зарічненський райони.

За результатами комплексної санітарно - гігієнічної оцінки відмітку «відмінний» не отримав жоден із районів області.

До територій із «задовільною» оцінкою увійшли такі райони: Дубровицький, Демидівський, Зарічненський, Корецький, Млинівський, та Рокитнівський.
 

Статуси «незадовільний» та «критичний» не отримав жоден з районів.

Проте у трійці найбільш забруднених територій із незадовільною оцінкою щодо ймовірних ризиків для здоров’я населення опинились міста Рівне, Костопіль та Сарни.

КОМЕНТАРІ 0

КОМЕНТУВАТИ

Оголошення

 • Зникла кішка

  В районі Тинного по вулиці Карпенко-Карого загубилася кішка Британка сіро-голубого...
 • Втрачено техпаспорт

  Втрачено техпаспорт на автомобіль FIAT FIORINO державний номер АВ1312 EI. Прохання...
 • Загублено чорну сумку

  В четвер, 2 липня, близько 16 години по вул. Макарова, 23, на зупинці громадського транспорту...
БІЛЬШЕ ОГОЛОШЕНЬ
Ваш навігатор дорогами Рівного