«Cтрес - не ЗНО, а його скасування», - українці відреагували на заяву міністра освіти

Думки розділилися

Напередодні Міністерство освіти і науки України оприлюднило заяву з пропозицією скасувати ДПА та ЗНО у 2022 році.

Проти такого рішення висловився освітній омбудсмен Сергій Горбачов:

Категорично проти скасування ЗНО як справедливого та перевіреного часом механізму забезпечення рівних прав доступу до вищої освіти. Час, формат та механізм проведення вступної кампанії, основою якої є ЗНО, мають змінюватися відповідно до умов воєнного часу. Але повне скасування ЗНО означає повернення корупції у вступну кампанію й тотальне знецінення навчальної праці відповідальних випускників.

Журналістка Громадського радіо Тетяна Трощинська опублікувала допис, в якому розкритикувала сказування зовнішнього незалежного оцінювання, зауваживши, що пояснення про необхідність скасування ЗНО, щоб «позбавити дітей стресу» - жалюгідне.

Бо для того, щоб скласти ЗНО добре, маса школярів і школярок далеко не на місяць відмовились від багатьох також важливих у цьому віці речей і витрачали сили і ресурс на підготовку. Це не місяць і не два. І у декого навіть не рік.

 

Скасування ЗНО в принципі - це забрати у великої кількості з дітей якір, який пов'язував їх з мріями, з уявленням про справедливість, з надією, що далі буде, з можливістю отримати винагороду (я про бали) за тривалу працю.

 

ЗНО - це підсумок років навчання, і у тисяч дітей буде відчуття, що все в пісок.

 

Тому стрес - не ЗНО, а його скасування.

 

Тетяна Трощинська

Серед пропозицій Тетяни Трощинської - дати право і можливість, хто має, складати цього року і наступного, чи наступні два роки. Ще думати над варіантами. Перенести, наприклад.

В коментарях висловлюються різні думки щодо проведення ЗНО:

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень