Ціни на їжу до кінця літа зміняться: до чого саме готуватися?

Цікаво, що окремі продукти мають здешевшати

Ціни на овочі в Україні будуть знижуватися в міру надходження нового врожаю. Адекватною буде ситуація і з вартістю м’яса – через надлишок зерна ціни або залишаться стабільними, або навіть почнуть падати.

Про це у коментарі РБК-Україна заявила аналітик Українського клубу аграрного бізнесу (УКАБ) Світлана Литвин.

Овочі

Як зазначила аналітик, овочі - це сезонний продукт, ціни на які зазвичай зменшуються в міру надходження нового врожаю.

– Тому протягом липня варто очікувати зниження цін на всі види овочів, особливо в міру надходження овочів з відкритого ґрунту. І навіть інфляційні процеси, що відбуваються в країні через війну, не зможуть стримати це зниження, - переконана експертка.

 

Молоко

Ціни на молочні продукти в червні були більш-менш стабільними і в найближчі декілька тижнів залишаться незмінними. Хоча у світі й спостерігається зростання вартості молочки – через підвищення цін на корми та енергоресурси. В Україні ж зерна вдосталь, тож собівартість виробництва молока не має змінюватись найближчим часом, прогнозує Литвин.

М'ясо

Як зазначила експертка, мабуть, найбільш цікаві зміни цін будуть у м’ясному напрямку.

– Якщо говорити про яловичину, то м’ясопереробні комплекси її майже не купують, адже наразі на ринку спостерігається перенасичення нею. Яловичина є більш експортоорієнтованим продуктом, який майже не торгується за кордоном через блокування портів. Тож можна сказати, що ціна на яловичину найближчим часом не зміниться, а й можливо «просяде» на 2-3%, - вважає Литвин.

Щодо свинини ситуація складніша, наголошує аналітик. Промислова пропозиція скоротилась через вибуття з ринку виробників східного й південного регіону. Це, своєю чергою, підштовхнуло ціни вгору.

– Найближчим часом ціни не будуть стрімко зростати, через те що в червні було імпортовано 9 тис. тонн свинини, що майже вчетверо більше, ніж у червні 2021 року. Це збільшить внутрішню пропозицію і не дасть зростати цінам, - каже екпертка.

З курятиною все просто: ціни стабільні і найближчим часом змінюватись не будуть.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

На Князя Романа загублено чоловічий золотий ланцюжок

Сьогодні близько 9-ї години ранку на вулиці Князя Романа, 13, 6 під'їзд загублено чоловічий золотий ланцюжок з хрестиком. Прохання повернути за ВИНАГОРОДУ.

У Рівному згубився песик Арчі

Вчора зник йоркширський тер'єр сріблястого окрасу, Арчі. Собаку бачили в районі Політону, Автовокзалу Обласної лікарні.  Прохання повернути за винагороду.

Більше оголошень