Ці закінчення прізвищ вказують на те, що ви – корінні українці

Українські прізвища – одні з найдавніших у світі

Українські прізвища – дуже різноманітні. Інколи їхнє походження просто вражає, адже раніше люди проявляли неабияку фантазію, коли їх придумували. Наші родові імена, зокрема, можна впізнати за закінченням -енко.

  • Прізвища з таким закінченням зустрічаються у Чернігівській та Львівській областях. Наприклад, Тищенко, Бондаренко та Коваленко.

Ці закінчення прізвищ означають, що ви – корінні українці

Багато українських прізвищ також мають закінчення -ук. Їхні носії, приблизно 30 відсотків, живуть у Житомирській, Волинській та Рівненській областях. Однак можна зустріти й в інших регіонах країни.

  • Марчук.
  • Дмитрук.
  • Кравчук.

Також поширеними є закінчення -ський, -зький, -цький. Інколи помилково вважають, що ці родові імена мають польське походження. Однак їх можна знайти й серед інших слов'янських народів.

  • Хорольський.
  • Уманський.
  • Шпольський.
  • Миргородський.
  • Ніжинський.

Корінними українськими прізвищами також є іменникові. Вони, до речі, є досить цікавими. Йдеться, зокрема, про такі: Стріха, Дуб, Осика, Колода та Куниця. Найчастіше зустрічаються на Закарпатті та Полтавщині.

Загалом українські прізвища – одні з найдавніших у світі. Навіть не завжди можна розгадати, звідки вони походять.

 

Деякі родові імена мають понад тисячу років.

 

Тож це ще раз доводить, що наша історія – неймовірно цікава.

Шукайте інформацію про своє прізвище, аби знати більше про походження роду. Інколи можна знайти дійсно неймовірні факти, у які складно повірити.

Джерело: 24 канал

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Діана Білоус

Діана Білоус

Відкрити плей-лист

Патрульні у Рівному знайшли східноєвропейську лайку

Сьогодні в районі парку "Грабник" перехожий знайшов собаку. Тваринка породи Східносибірська лайка, була в нашийнику. Патрульні відвезли її в управління патрульної поліції за адресою: м. Рівне, вулиця Степана Бандери 14-А.  Телефон для контакту: 

У Рівному знайшли посвідчення військового

На вулиці Шевченка у Рівному знайшли посвідчення військового. Документ виданий на ім'я Татаріна Бориса Петровича. За детальнішою інформацією варто звертатися за номером - 096 795 83 31

Загублені ключі

Загублено зв'язку ключів у чорній шкіряній ключниці. Прохання повернути за винагороду

Більше оголошень