Чистий четвер 2020: в ПЦУ розвінчали головний міф про свято

Він стосується води

Твердження про те, що в Чистий четвер потрібно обов’язково вмитися до сходу сонця, щоб «змити з себе гріхи і неприємності» – є марновірством.

Про це йдеться в повідомленні на сторінці Православної церкви України в Facebook.

Наголошується, що в цей день набагато важливіше подбати про очищення душі і серця:

«Чистий четвер стосується не стільки чистих вікон, дверей, підлоги… скільки очищення нашого серця, душі.


Цей день спонукає нас зрозуміти готовність іти за Христом, любити ближнього, служити їм, бути смиренними».

У цей день Христос -- на знак смирення -- омив учням ноги

Тому твердження про те, що в цей день до сходу сонця потрібно обов’язково вмитися, щоб «змити всі гріхи», є звичайним  марновірством:

«Умивання водою в будь-який час доби жодним чином не призводить до духовного очищення і не «звільняє» від гріхів.


До речі, так само, як і пірнання в ополонку на Водохреще».

Зазначається, що будь-яких церковних приписів для такої дії немає. Це важлива частина особистої гігієни, не більше.

Тільки покаяння, сповідь і причастя дає можливість очистити душу.

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4
Микола Кульчинський

Микола Кульчинський

Відкрити плей-лист

Загублене службове посвідчення прокурора

Загублене службове посвідчення прокурора видане на імʼя Ваколюк Юлії Олександрівни. Прошу вважати недійсним.

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

Більше оголошень