30 донорів потрібно, щоб спеціальна бригада поїхала у район забирати кров

Принаймні на Рівненщині

Фото ілюстративне

Про проблеми, які виникають зі здачею крові у районах повідомляє парламентська газета «Голос України».

Зазначається, що люди, які живуть у районних центрах чи селах, навіть при великому бажанні не можуть здати там кров і для цього їм потрібно їхати у Рівне - в обласний центр служби крові.

Мовляв, після чергового етапу медреформи  з 1 лютого 2020 року відділення трансфузіології у районах Рівненщини перетворилися всього-на-всього на пункти збереження донорської крові або банки крові. Ще з 1 квітня забору крові у районах медики не проводять, - йдеться у публікації.

Прояснити ситуацію спробував начальник облуправління охорони здоров’я Олег Вівсянник. За його словами, торік Кабмін схвалив стратегію розвитку національної системи крові, тож ситуація з донорством в Україні трохи змінилися:

Начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник

Передбачено, що забір крові у донорів тепер можуть проводити виключно спеціалізовані установи, які мають необхідне оснащення. У центральних районних лікарнях будуть створені банки крові.

 

Відповідно до цієї постанови створили і виїзну бригаду, яка може виїздити у райони для забору донорської крові.

Однак тут є кілька нюансів: бригада виїжджає у населені пункти, де створені необхідні санітарно-епідеміологічні умови та є пункт забору крові. Крім того, у певному населеному пункті на здачу крові повинні очікувати не менше 30 донорів.

Очільник медицини краю додав, що на Рівненщині ця система налагоджена і працює.

У Володимирці тим часом кажуть, що залучати донорів їм заборонено, навіть попри те, що волонтерів, які хочуть безкоштовно здати кров, чимало:

Раніше ми самі переробляли свіжозабрану донорську кров на компоненти: свіжозаморожену плазму та еритроцити. Тепер ми зберігаємо для району запаси свіжозамороженої плазми приблизно на два роки. При екстрених випадках замовляємо еритроцити у Рівному - в обласному центрі служби крові (за цю послугу платить лікарня), - розповіла старша медсестра лікарняного банку крові Володимирецької ЦРЛ Юлія Токарська.

Додамо, що розвиток системи крові в Україні базується на безоплатному добровільному донорстві крові - за прикладом розвинених країн.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень