30 донорів потрібно, щоб спеціальна бригада поїхала у район забирати кров

Принаймні на Рівненщині

Фото ілюстративне

Про проблеми, які виникають зі здачею крові у районах повідомляє парламентська газета «Голос України».

Зазначається, що люди, які живуть у районних центрах чи селах, навіть при великому бажанні не можуть здати там кров і для цього їм потрібно їхати у Рівне - в обласний центр служби крові.

Мовляв, після чергового етапу медреформи  з 1 лютого 2020 року відділення трансфузіології у районах Рівненщини перетворилися всього-на-всього на пункти збереження донорської крові або банки крові. Ще з 1 квітня забору крові у районах медики не проводять, - йдеться у публікації.

Прояснити ситуацію спробував начальник облуправління охорони здоров’я Олег Вівсянник. За його словами, торік Кабмін схвалив стратегію розвитку національної системи крові, тож ситуація з донорством в Україні трохи змінилися:

Начальник управління охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсянник

Передбачено, що забір крові у донорів тепер можуть проводити виключно спеціалізовані установи, які мають необхідне оснащення. У центральних районних лікарнях будуть створені банки крові.

 

Відповідно до цієї постанови створили і виїзну бригаду, яка може виїздити у райони для забору донорської крові.

Однак тут є кілька нюансів: бригада виїжджає у населені пункти, де створені необхідні санітарно-епідеміологічні умови та є пункт забору крові. Крім того, у певному населеному пункті на здачу крові повинні очікувати не менше 30 донорів.

Очільник медицини краю додав, що на Рівненщині ця система налагоджена і працює.

У Володимирці тим часом кажуть, що залучати донорів їм заборонено, навіть попри те, що волонтерів, які хочуть безкоштовно здати кров, чимало:

Раніше ми самі переробляли свіжозабрану донорську кров на компоненти: свіжозаморожену плазму та еритроцити. Тепер ми зберігаємо для району запаси свіжозамороженої плазми приблизно на два роки. При екстрених випадках замовляємо еритроцити у Рівному - в обласному центрі служби крові (за цю послугу платить лікарня), - розповіла старша медсестра лікарняного банку крові Володимирецької ЦРЛ Юлія Токарська.

Додамо, що розвиток системи крові в Україні базується на безоплатному добровільному донорстві крові - за прикладом розвинених країн.

Наші новини у ТelegramНомер у Viber: 063-73-4-106-4

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

Втрачено документи на прізвище Скубік

У Рівному в районі Північного втрачено документи, на прізвище Скубік, а також техпаспорт на автомобіль та телефон. Прохання повернути за винагороду, телефонуйте 

Втрачено документи на прізвище Петеренчук

06 серпня на мікрорайоні «Північний» було втрачено сумку через плече сірого кольору з документами на прізвище Петеренчук. Якщо ви знайшли ці документи, прохання повернути за винагороду Тел.: (066) 67 07 841

На Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою

Сьогодні, 21 липня, о 15:20 на зупинці вул.Відінській знайшли сумочку з дитячою іграшкою.

Більше оголошень