Чому наші предки 30 січня йшли додому задом наперед: народні прикмети

30 січня - День Антона Перезимника

30 січня відзначають не тільки день Антона, але й день Антоніни. Кажуть: «Антоніна - зими половина».

Це був своєрідний переломний момент, коли, начебто, половина зими залишилася позаду, але попереду ще були лютневі холоди.

В давнину саме в день 30 січня намагалися залякати всяку нечисть, щоб вона не підходила до будинку. Для цього виходили на найближче перехрестя і починали йти додому задом наперед.

Вважалося, якщо зумієш 30 січня дійти до дому таким чином і не впасти, то варто перекреслити свої сліди палицею і замести їх снігом, щоб чаклуни, відьми і злі сили не пробралися в будинок.

Якщо на Антона встановлювалася тепла погода, то говорили про те, що на наступний день вдарять сильні морози. «Антон хитрий з усіх боків» - таке прислів'я існувала в старовину

На Антона і Антоніну пекли спеціальні круглі колобки з толокна і пригощали ними дітей - щоб швидше літо настало, адже колобки символізували сонце.

Народні прикмети на 30 січня

Якщо весь день 30 січня була відлига - чекай ранньої весни і гарного улову риби

Йде сніг - буде пізня весна

Ясне небо і місячна ніч - буде мало врожаю

Відлига на Антона - опадів навесні практично не буде

Ясний і безвітряний день 30 січня - чекай похолодання

Знайдено банківську картку

В районі вулиці Чорновола знайдено картку приватбанку. Тому, хто загубив, прохання телефонувати:    

Загубилося цуценя в районі ринку "Ювілейний"

07 квітня в районі ринку "Ювілейний" було загублено цуценя рудого окрасу, має особливу прикмету: маленька грижа на животі. Вік цуценяти 1,5 міс. Усіх, кому відоме його місцеперебування, просимо відгукнутися за номером: (068) 937 33 64

Згубився кіт

В районі Газотрону згубився кіт сіро-рудого окрасу з білою грудкою. Котик має особливу прикмету – він без хвоста! Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.    

Більше оголошень