Чому вагітним краще не літати, або Які шанси зайнятися сексом у літаку

ТОП-10 запитань до стюардеси

ФОТО з сайту Економічна правда

Вимикати телефон й навіть з зубної щітки діставати батарейки, - перестороги які пасажири застосовують, сідаючи на літак. Та чи все це насправді треба робити? Цікаві відповіді стюардес про правила поведінки в літаку публікує OBOZREVATEL.

1. Навіщо ставити режим «у літаку» на телефонах і ноутбуках?

Деякі вимикають телефон повністю, але сенсу в цьому немає – можна увімкнути просто режим польоту. Це обов'язково зробити всім, оскільки радіохвилі мобільних пристроїв можуть створити перешкоди для зв'язку пілотів з авіадиспетчерами.

2. Чому всі аплодують під час посадки та зльоту?

Плескати в долоні під час посадки та зльоту – це пережитки минулого. Раніше люди боялися авіакатастроф, тому завжди бурхливо раділи й висловлювали так подяку пілоту за те, що він зміг злетіти та посадити літак.

Зараз це робити зовсім необов'язково. По-перше, пілот сидить окремо за броньованими дверима і просто не чує оплесків, а по-друге, найчастіше плескають ті, хто боїться літати.

Найчастіше оплески лунають на чартерних міжнародних рейсах, які вибирають люди для відпустки 1-2 рази на рік. Вони просто нервують через політ, а така дія допомагає скинути стрес.

ФОТО з сайту dilo.net

3. Якщо сильно трясе, а стюардеса спокійно поводиться – це значить, що нема про що турбуватися?

Турбулентність – це природне явище в авіації, точно таке саме, як тряска автомобіля на нерівній дорозі. Вона може з'явитися навіть через кучеряві білі хмари.

Варто знати, що авіакатастрофи найчастіше трапляються під час зльоту і посадки, а від турбулентності літаки не падають. Тому, знаючи це, стюардеса навряд чи буде перейматися навіть під час сильної тряски.

4. Чи можуть відчинятися двері або аварійний вихід під час польоту?

Відчинити аварійні двері літака на ходу практично неможливо, позаяк внутрішній тиск набагато перевищує зовнішній атмосферний. Тому, щоб відчинити двері літака, доведеться докласти неймовірну силу відразу групі людей.

Якщо двері все-таки відчиняться, почне падати тиск у салоні, а пристебнутим пасажирам потрібно надіти маски. Ті, хто не пристебнувся, не встигнуть зробити навіть цього, оскільки моментально опиняться за бортом.

5. Що буде робити пілот, якщо двері літака відчиняться?

Оскільки кисневі маски не вічні, завдання пілотів – якомога швидше опуститися на висоту 3 тисячі метрів, щоб пасажири могли спокійно дихати без масок.

Кисневі маски пілотів розраховані на більш тривалий час, тому вони зможуть опустити літак. Крім цього, через «пробій» повітряне судно почне стрімко руйнуватися.

6. Чи займаються пасажири сексом у літаку?

Це виглядає романтично і просто тільки на екрані. У реальності туалети як на чартерних літаках, так і на великих міжнародних дуже тісні навіть для однієї людини.

Крім того, вони майже не відрізняються чистотою від вбиралень у поїзді.

7. Скільки може заробляти стюардеса в Україні?

На початку бортпровідниця без досвіду може розраховувати на зарплату від 16 тисяч гривень.

Більш досвідчений фахівець отримує до 45 тисяч гривень. Напрацьований досвід залежить від кількості годин, проведених у небі.

8. Наскільки шкідливо багато літати через радіаційне опромінення?

Людина дійсно опромінюється більше на висоті, ніж у повсякденному житті. Вся справа в сонячній радіації, захист від якої слабкіший із кожним кілометром вгору від землі.

На тій висоті, де зазвичай літають пасажирські літаки, радіаційний фон майже такий самий, як у Чорнобилі, – 100-130 мкР/год за норми 10 мкР/год. Але за один переліт людина може отримати дозу радіації вдвічі менше, ніж під час рентгену грудної клітки.

Тому тим, хто літає не дуже часто, через це хвилюватися про погіршення свого здоров'я не варто.

9. Чому не рекомендується літати вагітним?

Обмеження викликані ризиком передчасних пологів через перепад тиску і нестачу кисню.

Крім того, вагітна може отримати тромбоз через високе згортання крові, яке до того ж підвищується під час тривалого сидіння в 6-10 разів. Через вузькі незручні сидіння вени вагітної жінки передавлюються ще сильніше.

10. Що страшніше – врізатися в птицю, потрапити під град чи отримати удар блискавки?

Насправді в літак часто потрапляє блискавка, але пасажири цього не помічають. Рідко коли може моргнути світло, ще рідше – трапиться знеструмлення. В цьому випадку пілоти відразу перезавантажують електронні прилади на борту, і політ триває у звичайному режимі.

А ось птахи небезпечніші, ніж здається. Вони можуть залетіти в турбіну або вентилятор, що призведе до займання двигуна.

Лобове скло теж може тріснути від зіткнення з птахами. З цієї причини аеропорти обладнані спеціальними шумовими генераторами й навіть вертольотами, щоб відлякувати птахів.

Град не менш небезпечний для літака, тому пілоти стежать за метеоумовами та облітають негоду.

Матеріали OBOZREVATEL

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Редакція

Відкрити плей-лист

У Рівному втрачено сумку з дитячими речами

Втрачено чорну сумку - шопер з малюнком палаючий кремль в районі Автовокзалу, садок 56. В сумці були дитячий рюкзак та дитяча сумочка з іграшковим птахом папугою. 

Собаку по кличці Сем шукають у Рівному

Пес втік після обстрілів. Він має довгу світлу шерсть, довгі лапи та гострі вуха. Може бути в районі Віденської, Щасливого, Мототреку або Радіозаводу. Номери власників: 068-28-97-319 або 068-041-14-08

У Рівному знайшли посвідчення учасника бойових дій

У Рівному на зупинці 12 школа, знайшли посвідчення учасника бойових дій. Документ виданий, на ім'я Рогожніков Віктор Петрович. За деталями звертайтесь за номером: 099 92 60 612

Більше оголошень