Чому шкільним відмінникам часто не щастить у житті
А трієчники навпаки, міцно відчувають землю під ногами
Відмінні результати навчання у школі на жаль не гарантують аналогічного успіху у дорослому житті.
Найбільше, що псує дитячу психіку - відсутність безумовної любові і прийняття, та наявність ментальних оцінок від батьків, - каже психолог Лілія Дідич.
За її словами відмінники звикли, що батьки радіють їхнім успіхам і дуже засмучуються через погані оцінки. У дитини складається враження, що мати «погану» оцінку - це загроза життю. Адже вона думає, що тоді її не любитимуть.
Відсутність любові психікою сприймається як страх смерті. І щоб вижити, дитина починає пахати. От ця не відповідність - дитина і пахати. І психіка не може в цей період взяти для себе все необхідне для гармонійного розвитку. Не може набратися сил, щоб вступити в доросле життя, бо зайнята виживанням, - пояснює психолог.
У дорослому житті оцінок уже ніхто не ставить, а тому відмінникам важко зорієнтувати заслужили вони любов чи ні. Тож вони шукають, хто б їм підказав правильно вони вчиняють, чи ні.
Такі люди не пристосовані до життя, піддаються вигоранню. Вони влаштовуються на опосередковані посади, на яких не сильно то і заробити можна, проте є той, хто буде казати (начальник), що ти робиш нормально, а що ненормально і треба переробити. Це фактично продовження заробляння оцінок. Тому, переважно, людині важливо, щоб був той самий «начальник», - каже Дідич
Водночас люди, які мали доволі посередні оцінки в школі легше адаптуються у дорослому житті, бо з малку звикли, що вони самі собі «начальник». Тож їм легше відчути себе реалізованим не чекаючи стороннього схвалення.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
Джерело: РБК - Україна
Радіо Трек: НОВИНИ