Чому не приходять гроші для ВПО? Пояснення від Мінсоц

Для вимушених переселенців на сьогодні передбачено 35 видів соцдопомоги

Усі соціальні виплати внутрішньо переміщеним особам, які ще не надійшли, наразі опрацьовуються та надійдуть протягом травня. Про це в інтерв’ю для ЗМІ розповіла пані міністр соцполітики Марина Лазебна.

– Зараз основні теми звернень – це отримання пенсій та соціальних допомог на окупованій частині України або після переміщення. Найчастіше запитання: як отримати допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Для цього треба звернутись до управлінь соцзахисту за місцем проживання чи тимчасового перебування або ж до ЦНАПів. Крім того, частину допомог можна оформити дистанційно, зокрема через портал або мобільний застосунок «Дія», наголошує Лазебна.

За її словами, ВПО можуть зараз отримати 35 видів соцдопомоги, які передбачені законодавством.

– Це також допомога на проживання ВПО, які перемістились з місць активних бойових дій, окупованих населених пунктів або мають зруйноване житло. Вона надається у розмірі 3 000 грн – для осіб з інвалідністю та дітей, і 2 000 грн – для усіх інших осіб, – пояснила міністерка.

Нагадаємо, що під час обчислення сукупного доходу домогосподарства для призначення різних видів соціальної допомоги, цей вид державної допомоги не враховується. На додаток він ще й не оподатковується (зокрема, податком на доходи фізичних осіб).

– Через велику кількість людей, які переміщуються, були затримки з реєстрацією внутрішньо переміщених осіб. Ми розширили канали для реєстрації: підключили громади та ЦНАПи, а з 19 квітня з’явилась можливість зареєструватись через Дію. Ці заходи зменшили черги.

 

Близько 500 тис. заявок надійшло через Дію. Частина з них зараз доопрацьовуються. Ще не всі заяви надійшли до нас з регіонів. Одні області передають опрацьовані заяви швидше, інші – повільніше. У всіх різні технічні та людські ресурси, – сказала вона.

Очільниця Мінсоцполітики закликала усіх, хто подав заявки, не хвилюватися, адже за заявами, поданими до кінця квітня, Міністерство виплачує допомогу за березень та квітень.

Джерело: fakty

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram.
Viber: 063-734-106-4
Богдана Карц

Богдана Карц

Відкрити плей-лист

У Рівному шукають собаку породи естонський гончак

Згубилася собака мисливської породи естонський гончак. Прохання повернути загубленого улюбленця за винагороду.

Знайдена картка Приватбанку

 Знайдена картка Приватбанку, універсальна. Територія газотрону. Поверну власнику який назве останні чотири цифри. +380975244009 [media=267008]

Знайдене пенсійне посвідчення

20.01.2022 на вул.Чорновола у Рівному водій VW Sharan BK2748CH Маркушевський В.О. втратив своє пенсійне посвідчення. Аби забрати документи завертайтесь за номером 0677954878

Більше оголошень