Чому нареченій не можна одягати на весілля перли: народні прикмети
Весільні прикмети: старі та сучасні
Щоб шлюб був вдалим, молодята не повинні бачити один одного зранку в день весілля. Бажано також, щоб наречений не бачив сукні своєї обраниці до дня одруження.
Перед вінчанням наречена має трохи поплакати. Краще, якщо ті сльози будуть від наставних слів батьків, а не через якісь проблеми.
Обручки мають бути круглі та гладкі, без різьблення, насічок і каменів, щоб і життя складалося гладко. Масивні весільні обручки – до багатства, статків.
Одружуватись з батьківськими обручками – повторити їхню долю.
Нікому не можна давати міряти обручки ні до, ні після весілля. А от ненароком доторкнутися до обручок молодих на весіллі – до святкування власного.
Якщо, надягаючи обручку, впустити її – бути зраді. Після весілля обручку краще якомога рідше знімати.
В день весілля наречена має одягти на себе щось нове, щось старе, щось позичене і щось блакитне.
Сукня нареченої має бути суцільною, а не корсетом зі спідницею, щоб не було у дівчини розділеного життя.
Щоб нареченій добре жилося у шлюбі, сережки їй надягає щаслива заміжня подруга. Не можна одягати перли на весілля – це до сліз нареченої.
Щоб молоді не потребували грошей, наречений в день весілля має покласти в правий черевик монету.
Щоб не відвели коханого, наречена не повинна дозволяти подрузі ставати попереду себе перед дзеркалом. Це ж стосується і жениха.
Букет нареченого наречена не повинна випускати з рук протягом всього дня. В особливих випадках його можна дати потримати нареченому чи матері. Лише за весільним столом дозволяється поставити його перед собою, а ввечері слід забрати до спальні. Вважається: випустиш букет, і щастя може злетіти як птах.
Після того, як наречена відправилася з дому на вінчання чи реєстрацію, потрібно помити в домі підлогу, щоб молодій було легше увійти до будинку чоловіка. Краще це зробити її матері.
Хто з молодят першим стане на весільний рушник – той і буде головою сім'ї.
Вінчальні свічки молодята мають задути одночасно на довге спільне життя.
При виході з церкви чи РАГСу потрібно обсипати молодих рисом на життя в достатку, монетами – на заможність, пшеницею – на плодючість, цукерками – на солодке життя.
Щоб не сваритися в шлюбі, молоді розбивають тарілку і разом переступають через уламки.
Обов'язково розбийте перший келих з-під шампанського на щастя.
Ніхто не повинен проходити між нареченим і нареченою, тому молоді мають весь час триматися разом. Щоб їхній союз був непорушним!
Не можна також переходити дорогу молодятам під час весільної процесії. Необхідно стежити, щоб ніхто із гостей і сторонніх не поправляв одяг на молодятах. Погана прикмета – гуляти до поїздки в РАГС.
На весілля не дарують набори ножів і виделок, щоб не було чвар у родині.
Якщо в день весілля ламається каблук взуття, сімейне життя «шкутильгатиме».
Після весілля наречена повинна обов'язково зберегти фату. Нею в майбутньому можна накривати хвору дитину для швидшого одужання.
Весільний торт розрізає наречена, наречений підтримує ніж. Шматок торта з основним малюнком молодий кладе на тарілку своїй дружині, наступний шматок вже наречена підносить чоловікові. Цей обряд до злагоди і взаємодопомоги.
Хто переступить поріг спільного будинку першим, той і буде господарем. Тому краще, якщо наречений перенесе свою молоду дружину через поріг на руках.
Та навіть зігравши весілля «по науці», не можна ручатися, що молоді житимуть як у казці. То ж не лякайтеся, якщо пропустите якусь прикмету, адже найголовніша умова для щасливого шлюбу – одружитися з коханою і дорогою вам людиною.
Джерело: УП
Радіо Трек: НОВИНИ