Чоловіка з інвалідністю прикордонники не випустили з України: як не повторити його помилку

«Викинули назад під шлагбаум до України»

На пункті пропуску «Устилуг» Юрія Козака, який має інвалідність, не випустили на лікування за кордон через відсутність потрібних документів.

Проблема виникла через реформу державного рівня, згідно з якою всі справи інвалідів були передані з Фонду соціального захисту до Пенсійного фонду. Про інцидент на кордоні з Польщею розповів сам Юрій Козак, пише «Главком».

Чому так сталося?

 

Відповідно до реформ держави всіх інвалідів передали з фонду соціального захисту до Пенсійного фонду.

 

Звичайно, треба міняти посвідчення, на що Пенсійний фонд надав лист з електронним підписом керівника, що я є отримувачем соцдопомоги та запевнили, що цього достатньо для перетину кордону (я один раз так і їздив).

Пенсійний фонд запевнив, що посвідчення дійсні до моменту зміни на нові, але прикордонники думали по-іншому. Зараз що казати кліниці? У перший раз я не зібрав потрібної суми, а цього разу і зовсім не приїхав...То що вона мені відповість?, – написав Козак.

 

Представники Пенсійного фонду у коментарі «Главкому» розповіли у чому справа:

Згідно з постановою Кабміну, Пенсійний фонд зупинив соцвиплати до 8 липня 2025 року.

 

Далі тим особам, які перебувають на службі у Збройних Силах, було автоматично подовжено відповідні документи.

 

Ті, хто не у лавах ЗСУ – всім зупинили і вони мають пройти перекомісію.

 

Попереднє подовження терміну документів у зв’язку з військовим станом було зупинено у липні, наразі люди мають пройти перекомісію.

 

Якщо у людини немає продовження групи інвалідності, Пенсійному фонду залишається очікувати, коли особа пройде перекомісію і лише тоді буде оформлене нове посвідчення, – зазначили у Пенсійному фонді.

У Пенсійному фонді підкреслили, що після проходження перекомісії та отримання висновків, особа зможе отримати нове пенсійне посвідчення. А відтак і перетинати кордон.

 

 

Радіо Трек: НОВИНИ

Радіо ТРЕК у Telegram · Twitter · Facebook.
Viber: 063-734-106-4

Оксана Герасимчук

Відкрити плей-лист

Загублено рюкзак із документами

Загублено рюкзак золотистого кольору на зупинці біля Сільпо біля автовокзалу. В ньому  документи, на прізвище Годунко, гроші та дитячі речі. Якщо хтось знайшов, повідомте за номером 0978401501.

Знайдено паспорт у Рівному

Вчора на проспекті Миру на переході біля "Фокстроту" було знайдено пластиковий паспорт України, на ім'я Мікаберідзе Максим Максимович 05.04. 2006 р.н, харківська прописка. Звертатись за телефоном 0979764361 - Богдан

У Рівному знайшли студентський квиток

У Рівному, 1 жовтня, на тротуарі, між Басів Кутом і Щасливим, знайшли студентський квиток. Він належить Січкару Григорію , студенту НУВГП.   Власника просимо звернутись за номером:  +380667642577 — Людмила

Більше оголошень